Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Krakov: Tipy na výlet a zajímavá místa

Krakov je nejnavštěvovanější město Polska a není se čemu divit. Jedná se o malebné město na řece Visle plné historických domů a paláců, náměstí s kostely, příjemných uliček a vynikajících kaváren, čokoládoven a restaurací. Nejznámějšími památkami jsou královský hrad Wawel, Staré město s nádherným Hlavním náměstím a úchvatná židovská čtvrť Kaziměř. Historické jádro města je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Wawel Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Ozdobou historického Krakova je návrší Wawel na levém břehu řeky Visly. Najdete na něm renesanční Královský hrad s barokními prvky a katedrálu sv. Stanislava a Václava, která je nejen kulturní památkou, ale také významným polským posvátným místem. Spolu s krakovským centrem je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Více informací

Krakov Nejoblíbenější výlet v lokalitě

K Praze, Paříži a dalším evropským turistickým metropolím můžeme směle přiřadit i **Krakov**. Ačkoliv se nejedná o hlavní město Polska, jde určitě o město v Polsku kulturně nejvýznamnější. Poloha na řece Visle, množství **zajímavých památek, ale i romantická atmosféra se stylovými kavárnami a restauracemi** dělá z Krakova zajímavý cíl několikadenního výletu. **Co nevynechat při návštěvě Krakova?** - hrad Wawel - Rynek Glówny neboli Hlavní náměstí s historickou tržnicí Sukiennice - solné doly Wieliczka - Za návštěvu stojí i **Radniční věž, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, židovská čtvrť Kazimierz a Podzemí Rynku.** Nejenom děti potěší **procházka po místní ZOO a návštěva Dračí jeskyně, která se nachází na kopci Wawel**. Do Krakova zavítejte určitě i v **předvánočním období, kdy se zde konají překrásné adventní trhy.**
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 6 tipů

Krakov: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Kam s dětmi vyjet na podzimní prázdniny?

Kam s dětmi vyjet na podzimní prázdniny?

 • TIPY TÝMU TRAVELKING
 • 1. 3. 2020

Delší volno na konci října si ve střední Evropě dopřávají jen čeští, slovenští a maďarští školáci. V Polsku ani Rakousku děti podzimní prázdniny nemají. Návštěvou těchto zemí se proto bez problémů vyhnete přeplněným hotelům, i frontám na atrakce.

Kam na 1. máje aneb Nejromantičtější místa ve střední Evropě

Kam na 1. máje aneb Nejromantičtější místa ve střední Evropě

 • TIPY TÝMU TRAVELKING, TO NEJLEPŠÍ
 • 15. 4. 2019

První máj je lásky čas, tak vyrazte na pobyt ve dvou do nejkrásnějších měst střední Evropy. K romantickému pobytu patří historický zámek, termální lázně a krásná příroda. Poradíme vám, kde to všechno najdete.

Velikonoční trhy u nás i ve světě, aneb přivítejte příchod jara s tradicí

Velikonoční trhy u nás i ve světě, aneb přivítejte příchod jara s tradicí

 • TIPY TÝMU TRAVELKING, TO NEJLEPŠÍ
 • 14. 3. 2019

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem, ale také obdobím lidových tradic, které souvisí s vítáním jara. Chcete-li si užít velikonoční atmosféru, vydejte se na některý z velikonočních trhů či jarmarků.

10+1 TIP na romantické valentýnské pobyty, kterými své milé vyrazíte dech!

10+1 TIP na romantické valentýnské pobyty, kterými své milé vyrazíte dech!

 • TIPY TÝMU TRAVELKING, TO NEJLEPŠÍ
 • 30. 1. 2019

Lámete si hlavu, co letos darovat své partnerce na Valentýna? Nejlepším valentýnským dárkem pro ženu je zážitek. Tím spíš pokud se jedná o pobyt plný hýčkání, dobrého jídla a romantické atmosféry. A my pro vás máme výběr těch nejlepších hotelů!

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK