Dovolená na ostrově Cres

Divoký ostrov Cres je největším chorvatským ostrovem a na svou panenskou krajinu naláká nejednoho milovníka klidné přírody. Cres je odlehlou lokalitou, která však nabízí překrásné přírodní i kulturní bohatství. Vydejte se poznat tajemství nedotčeného kusu země, stačí si jen vybrat jeden z pobytů na Cresu.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Navzdory své velikosti nepatří ostrov Cres mezi nejpopulárnější chorvatské destinace. Vyhledávají ho spíše milovníci přírody, kteří si chtějí užít klidnou krajinu, osamocené osady a zapadlé zátoky s průzračným mořem. Pokud i vy patříte mezi samotáře, kteří dávají přednost panenské přírodě před proslulými turistickými letovisky s davy turistů, pak je pro vás Cres jako stvořený.

Pobyt na Cresu vám přinese ničím nerušený odpočinek i aktivní vyžití

Cres je rozmanitým ostrovem, který vás dostane svými přírodními krásami. Jeho severní část je hornatá. Objevíte tu nejvyšší vrchol Cresu – horu Gorice se 648 m n.m. Na severovýchodě vanou silné větry, a tak tu není nic než nehostinná krajina. Nejzajímavějším přírodním klenotem ostrova je Vranské jezero, ve kterém se sice nedá koupat, ale nádherná scenérie činí z jezera oblíbený výletní cíl. Nádherná krajina vás čeká v oblasti Tramuntana, který v hustě listnatých lesích skrývá tajuplné jeskyně a poutavé naučné stezky.

Centrem ostrova je městečko Cres, které se podobně jako zbytek ostrova pyšní bohatou historií. Prohlédente si tu paláce Petris, Rodinis nebo Colombis. Navštivte také osm metrů dlouhý římský most u osady Beli. Zajímavé zážitky slibuje také malebné město Osor, které vám představí hned několik antických památek.

A jak je to na Cresu s koupáním? Těšit se sem můžete na písečné, oblázkové i kamenné pláže, včetně těch oceněných Modrou vlajkou. Oblíbená je pláž Kovačine nebo Slatina u místních kempů. Obecně jsou tu klidné pláže nepřeplněné lidmi, a tak si užijete pohádkové koupání v průzračném Jadranu.