Vydejte se načerpat trochu energie do přírody na Šumavu a ubytujte se v Penzionu Pod Svahem v Železné Rudě. Nachází se hned u svahu jen 4 km od hranic s Německem a užijete si zde skromný pobyt ve vaší režii.

O ubytování

V Železné Rudě na Šumavě, jen 4 km od hraničního přechodu s Německem, se nachází skromný Penzion Pod Svahem. Tento penzion se stane vaším skvělým výchozím bodem pro pěší i cyklovýlety a v zimě pro parádní lyžovačku, díky skvělé poloze přímo u sjezdovky. Ke známému Čertovu jezeru je to jen 6 km, k Černému jezeru pak asi 10 km.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednoduchých pokojích či rodinných apartmánech s postelí a šatní skříní, některé mají i TV či posezení. Koupelna s toaletou i kuchyň jsou sdílené.

Na čem si pochutnáte?

Přímo v penzionu není restaurace, je zde však kuchyňka, kde si můžete jídlo připravovat dle vlastních chutí a potřeb. Po předchozí domluvě je ale venku možno grilovat. V okolí 1 km se však nachází několik restaurací, kam můžete na oběd či večeři zajít kdykoliv.

Šumava Tip na výlet

Šumava je to pravé místo pro milovníky aktivního odpočinku a přírody. Čekají zde na vás desítky naučných stezek a stovky kilometrů cyklotras. Na české straně Šumavy naleznete pět z osmi ledovcových jezer, která vznikla při procesu tání ledovců. Oblast je domovem mnoha vzácných živočichů. Turistům jsou k dispozici návštěvnická centra, kde můžete pozorovat vlky nebo třeba rysy a jeleny. Nezapomenutelné zážitky nasbíráte také při návštěvě některé z rozhleden, hradů nebo technických památek.

Co nevynechat při návštěvě Šumavy?

  • Boubínský prales
  • Černé a Čertovo jezero
  • Hrad Kašperk

Za návštěvu určitě stojí i nejvyšší šumavský vodopád Bílá strž, Schwarzenberský plavební kanál, rozhledna Boubín a Pramen Vltavy.

Vedle krásné šumavské přírody se můžete těšit i na malebná horská městečka. Za poznáním se vydejte do Muzea Šumavy.

Více informací

Penzion Pod Svahem

Klatovská 85 , Železná Ruda
Česká republika

+420 725 768 877

podsvahem@post.cz

Check In
od 17:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
0,3 km
Aquapark
27 km
Sjezdovka
0,2 km