Vydejte se na Šumavu a užijte si pobyt jen 9,7 km od ski areálu Javorná, 15,3 km od lyžařského areálu Hartmanice a 15 km od aquaparku Sušice, do kterého máte vstupenku v ceně. Kromě komfortních apartmánů s vlastní kuchyňkou se těšte také na útulnou společenskou místnost, hernu pro děti nebo láhev sektu na uvítanou.

O ubytování

Penzion Nemílek se nachází v srdci Šumavy ve vesničce Nemilkov nedaleko Velhartic. Na své si zde přijdou milovníci klidu a přírody i vyznavači aktivní dovolené.

V okolí je spousta atraktivních výletních cílů, ke kterým vás zavede rozvětvená síť značených turistických stezek. Přímo v obci můžete navštívit zámek Nemilkov (400 m). V sousedních Velharticích (3 km) najdete Muzeum minerálů Šumavy, známý kostel a také hrad Velhartice (4 km). Ke zdolání lákají šumavské vrcholy jako Pancíř (19 km), Špičák (22 km), Plesná (30 km) či Zámecký vrch s hradem Kašperk (27 km). Doporučujeme také výlet k Černému a Čertovu jezeru (20 km), která patří k nejkrásnějším místům Šumavy.

Během zimní dovolené si parádně zalyžujete ve Skiareálu Špičák v Železné Rudě (25 km) a v lyžařských střediscích v Javorné (13 km) či v Nýrsku (25 km). Rozmanitá krajina Šumavy nabízí také rozmanité běžecké tratě, po kterých můžete za příhodných sněhových podmínek prozkoumávat toto krásné pohoří.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v apartmánu pro 2 osoby s vlastní kuchyňkou a koupelnou. K vybavení apartmánu patří například WiFi připojení, televize a posezení.

Kde budete relaxovat?

Během letních měsíců je v provozu vyhřívaný venkovní bazén umístěný na zahradě penzionu. Hosté mohou dále využít zahradní posezení s krbem či útulnou společenskou místnost ve stodole.

Cestujete s dětmi?

Pro dětské radovánky jsou k dispozici houpačky, tříkolky, kola, hračky a pískoviště.

Penzion Nemílek

Penzion Nemílek

12 , Velhartice
Česká republika

603181832

elisgabrielova@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Venkovní bazén
Dětské hřiště
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,5 km
Zastávka
100 m
Aquapark
0,9 km
Sjezdovka
9,7 km

Tipy na výlet

Lyžování na Šumavě

Lyžování na ŠumavěTip na výlet

Šumava ležící na pomezí České republiky, Rakouska a Německa disponuje několika na české poměry velmi vysoko položenými lyžařskými areály. Nádhernou přírodou zde vede rozvětvená síť udržovaných stop pro běžkaře. Na přehradě Lipno je navíc za vhodných teplotních podmínek možné využít zamrzlou vodní plochu. Šumava je zároveň ideálním místem pro rodinnou dovolenou, kde si na své přijdou začátečníci i pokročilí. Najdete zde také mnoho vyhlášených lyžařských škol a řadu míst s oblíbeným večerním lyžováním. Sněhové podmínky bývají na šumavských svazích tradičně vynikající a zaručují dlouhou sezónu zimních sportů.

Kam na lyže na Šumavě?

  • Skiareál Špičák nabízí 10 sjezdovek s celkovou délkou 8 km (nejdelší trať 1 805 m), večerní lyžování, čtyřsedačkovou lanovku i snowpark.
  • Skiareál Zadov kromě 3 černých a 5 modrých tratí potěší také nově zrekonstruovanou rozhlednou na skokanském můstku.
  • Skiareál Lipno disponuje téměř 14 km sjezdovek, rozlehlým snowparkem, skicross a snowcross tratí i skvělým zázemím pro děti.
  • Skiareál Kvilda nabízí kromě 6 vleků a přímého napojení na hlavní trasy šumavských běžeckých stop také upravovaný svah pro sáňkaře.
  • Skiareál Nad Nádražím je po modernizaci propojen s vedlejším skiareálem Belveder - jeden skipas platí na 5 lyžařských vleků na 7 tratí.
  • Skiareál Kubova Huť zaručuje díky vysoké nadmořské výšce 1 200 m n. m. dlouhou sezónu i moderní vybavení včetně ski&snb crossu.
Více informací
Šumava
Šumava
Ski areál Špičák
Ski areál Špičák
Ski areál Belveder
Ski areál Belveder