Vyrazte do Hartmanic– brány Šumavy, ubytujte se v Hotelu Vintíř a užijte si rodinnou dovolenou nebo aktivní víkend v přírodě národního parku. Kola vezměte s sebou, uskladníte je v uzamykatelné kolárně a náležitě využijete při zajímavých výletech. V hotelové restauraci se navíc můžete těšit na výtečnou polopenzi.

O ubytování

Hotel Vintíř se nachází v obci Hartmanice na kraji národního parku Šumava, jen 3 minuty chůze od horské synagogy z 19. století. Nese jméno po svatém Vintíři – patronu Šumavy. V krásné přírodě národního parku, bohaté na výletní cíle a jiné zajímavosti, si užijete skvělou dovolenou v jakémkoliv ročním období.

V teplejších měsících se můžete těšit na procházky i cyklovýlety – projděte si naučnou stezku Hamižná nebo stezku Rýžování zlata, obě jsou věnované historii "zlaté horečky" na Šumavě. V nedaleké Sušici (9,7 km) se můžete osvěžit na koupališti a užít si pohled na okolí z vyhlídkového vodojemu Faustinka, rozhledny Svatobor nebo vyhlídky Žižkův vrch. V Kašperských horách potom najdete hrad Kašperk (16,6 km), Muzeum Šumavy (10,8 km), Muzeum historických motocyklů (10,9 km) nebo Stezku lesních her.

V zimě si užijete spoustu zábavy na lyžích, snowboardu či na běžkách. Nejblíže to budete mít do lyžařského areálu Hartmanice (700 m), kde najdete 600 m dlouhou sjezdovku. V příjemné dojezdové vzdálenosti potom najdete také ski areály Kašperské hory (11,4 km) se 4 sjezdovkami, Nad nádražím - Belveder (19,2 km) se 7 sjezdovkami, Špičák (22,9 km) – ten nabízí rovnou 14 lyžařských tras, Nové Hutě (26,1 km) a Kubova huť (41 km).

Kde budete spát?

Ubytujete se v útulném čtyřlůžkovém pokoji typu Standard o ploše 32 m². Pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a k jeho vybavení patří manželská postel, 2 samostatná jednolůžka, televize, WiFi připojení, minichladnička a rychlovarná konvice.

Na čem si pochutnáte?

Restaurace se zaměřuje zejména na poctivá česká jídla z kvalitních surovin. Pochlubit se může i slunnou terasou s venkovním posezením, kde si vychutnáte šálek kávy nebo sklenku vašeho oblíbeného nápoje s krásným výhledem na horu Hamižná.

Cestujete s dětmi?

V restuaraci jsou pro malé strávníky nachystané dětské židličky, spoustu zábavy si potom užijí v dětském koutku, který se nachází v salonku. V případě potřeby jsou v hotelu k zapůjčení také 2 dětské postýlky.

Něco navíc

Větším nezbedům přijde vhod stolní fotbálek, ke klidnějšímu odpočinku můžete využít společenskou místnost s knihovnou. Nechybí ani uzamykatelná kolárna.

Hotel Vintíř

Hotel Vintíř

Hartmanice 69 , Hartmanice
Česká republika

Provozuje společnost:
Jakub Fiala IČ: 14341352


+420602288336

vintirhotel@gmail.com

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
500 Kč/pobyt
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětský koutek
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
60 m
Sjezdovka
0,7 km
Běžkování
0,7 km