Penzion Pod pralesem je skvělou volbou nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro všechny, kdo touží po odpočinkovém pobytu na čerstvém vzduchu uprostřed přírody. Pohodlné pokoje, lahodná polopenze a bohaté možnosti turistiky v nedalekých přírodních parcích potěší všechny vyznavače aktivní dovolené.

O ubytování

Penzion Pod Pralesem v jihočeské Zátoni pod Boubínem je ideálním místem k odpočinku v malebné a poklidné šumavské přírodě. Boubínský prales a NP Šumavu s průzračnými ledovcovými jezery, hlubokými lesy a prastarými bažinami budete mít jako na dlani.

Pěšky se projděte k Zátonské hoře (3,5 km) nebo do hlubin pralesa. Navštivte Boubínské jezírko (4,7 km) a jelení oboru (7,7 km). Více se o místní přírodě dozvíte na naučné stezce Boubínský prales a z ptačí perspektivy si okolí prohlédnete z rozhledny Soumarské rašeliniště (6,4 km), ke které vede další naučná stezka.

Na své si přijdou i milovníci historie, na ty čeká v nedalekých Volarech (10 km) muzeum s několika expozicemi a také Volarské menhiry (10,8 km) – kamenný kruh, který sice vznikl v roce 2007, skály ale pocházejí už z předkřesťanské doby.

V zimě můžete okolí prozkoumat na běžkách, nebo vyzkoušejte rovnou několik blízkých skiareálů. V Kubově Huti jste autem za 7 minut a užijete si zde 4 sjezdovky a 400metrový snowpark. Do německého Mitterdorfu plného sjezdovek a kvalitních vleků se pak dostanete cca za 20 minut.

Kde budete spát?

Celková kapacita penzionu je 35 lůžek. Těšit se můžete na světlé útulné pokoje s parketami vybavené převážně dřevěným nábytkem. Každý pokoj disponuje vlastní koupelnou se sprchou.

Na čem si pochutnáte?

V penzionu nenajdete klasickou restauraci, ve velké jídelně v přízemí se ale servírují snídaně formou bufetu a vydatné večeře.

Cestujete s dětmi?

Penzion je častým cílem rodin s dětmi. V jídelně je dětský koutek se spoustou hraček, na zahradě za penzionem hřiště s trampolínou, pískovištěm a dalšími atrakcemi a vybavením.

Něco navíc

V penzionu je k dispozici kolárna a lyžárna. A nejen děti, ale i dospělí zde ocení ping pongový stůl.

Penzion Pod pralesem

Penzion Pod pralesem

Zátoň 7 , Lenora
Česká republika

Provozuje společnost:
Zdena Tůmová IČ: 73547107


+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
15:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 150 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
50 m
Sjezdovka
3,5 km
Běžkování
7,1 km

Tipy na výlet

Šumava

Šumava Tip na výlet

Šumava je to pravé místo pro milovníky aktivního odpočinku a přírody. Čekají zde na vás desítky naučných stezek a stovky kilometrů cyklotras. Na české straně Šumavy naleznete pět z osmi ledovcových jezer, která vznikla při procesu tání ledovců. Oblast je domovem mnoha vzácných živočichů. Turistům jsou k dispozici návštěvnická centra, kde můžete pozorovat vlky nebo třeba rysy a jeleny. Nezapomenutelné zážitky nasbíráte také při návštěvě některé z rozhleden, hradů nebo technických památek.

Co nevynechat při návštěvě Šumavy?

  • Boubínský prales
  • Černé a Čertovo jezero
  • Hrad Kašperk

Za návštěvu určitě stojí i nejvyšší šumavský vodopád Bílá strž, Schwarzenberský plavební kanál, rozhledna Boubín a Pramen Vltavy.

Vedle krásné šumavské přírody se můžete těšit i na malebná horská městečka. Za poznáním se vydejte do Muzea Šumavy.

Více informací
Boubínský prales
Boubínský prales
Vodní nádrž Lipno
Vodní nádrž Lipno
Hrad Kašperk
Hrad Kašperk