Sporthotel Tichá Orlice *** je ideálním místem pro aktivní dovolenou. V těsné blízkosti hotelu objevíte uprostřed krásné přírody celou řadu sportovišť. Kromě hotelové polopenze vás čeká také hodinová thajská masáž, vířivka nebo sauna.

Podhůří Orlických hor

Přírodní park Orlice, ve kterém se zrekonstruovaný Sporthotel Tichá Orlice *** nachází, chrání krásné říční a nivní ekosystémy. Obdivovat je můžete pěšky, na kole a v zimě i na běžkách. Městská památková zóna Ústí nad Orlicí je od hotelu vzdálená jen 1,5 km.

Všechny pokoje Sporthotelu Tichá Orlice *** jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí a WiFi. V pokojích Super Class je manželská postel a v hotelové jídelně se můžete těšit na polopenzi připravovanou jen z čerstvých surovin bez polotovarů. Pro malé hosty se chystá dětské menu a než v klidu dojíte, vaše ratolesti se zabaví v dětském koutku nebo na hřišti.

Krok od přírody a spousty sportovního vyžití

K dispozici vám bude také hotelové wellness s vířivkou a infrasaunou nebo prostorné a vybavené fitness. Vedle hotelu jsou kryté tenisové kurty, bowling, aquapark, minigolf i krytý bazén s relaxačním centrem a sauna. Nově Sporthotel Tichá Orlice *** nabízí také thajské masáže od rodilých thajských masérek. A právě vy si budete moci hodinovou thajskou masáž užít.

Navštívit můžete i Andrlův Chlum s turistickou chatou, na který vede z Ústí křížová cesta. Rozhledně na vrcholu vysoké 50 m a dostupné po žluté a zelené značce se říká Stříbrná krasavice. Na východ od města se můžete výhledem na panorama Orlických hor, Kralického Sněžníku i vzdálenějších Jeseníků kochat ze zříceniny tzv. plášťového hradu Lanšperk bez věží ze 13. století.

Tipy na výlet

Ski areál Přívrat + PINGUin park

Ski areál Přívrat + PINGUin park Areál Přívrat 12 km od Litomyšle, 9 km od Ústí nad Orlicí a jen 7 km od České Třebové je moderní lyžařské a zábavní centrum. V zimě se tady vyřádíte na 1,4 km dlouhé upravené sjezdovce včetně večerního lyžování, v létě vyzkoušíte v PINGUin parku bungee trampolínu a sjezdové downhill káry a koloběžky. Kára je speciální tříkolka "choper" se sedadlem proklatě nízko. Za pomoci lyžařského vleku se vyvezete nahoru na svah a dolů už to jede samo, stejně jako v zimě na lyžích.

Ski areál + Bike Park Peklák

Ski areál Peklák v České třebové nabízí lyžování na 800 m dlouhé červené sjezdovce s převýšením 150 m a menší sjezdovku modré obtížnosti pro výuku lyžování. Všechny svahy jsou strojově upravované a technicky zasněžované a užít si zimních sportů zde můžete i při večerním lyžování. Ski servis, půjčovna vybavení a bufet s širokým výběrem občerstvení jsou samozřejmostí. V letním období se sjezdovka mění v bike park se 7 tratěmi všech obtížností. Od černých pro zkušené downhill ridery, červené technické tratě vhodné pro hravé jezdce se spoustou skoků (objízdných) a klopených zatáček a modré pro širokou veřejnost zvládající alespoň základy jízdy v terénu. Kromě sjezdových kol vám na Pekláku vypůjčí i terénní káry.

Zámek Litomyšl - UNESCO

Renesanční zámek nechal v 16. století postavit Vratislav Nádherným z Pernštejna jako dar pro svou milovanou ženu Marii Manrique de Lara. A navštívit byste jej měli nejen kvůli zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 1999. Pernštejnské sídlo s fasádami a štíty pokrytými sgrafitovou výzdobou neboli tzv. psaníčky ukrývá také unikátní zámecké rodinné divadlo z roku 1797 s funkční mašinérií a souborem kulis. Celý zámecký areál je rozdělen na část státní - zámek, kočárovna, úřednický dům čp. 94, salet, francouzská zahrada a anglický park a část městskou - pivovar, jízdárna, konírna, úřednický dům čp. 134 a I. nádvoří. Prohlédnout si jeho interiéry i exteriéry můžete díky dvěma prohlídkovým trasám.

Sporthotel Tichá Orlice ***

V Lukách 1362, Ústí nad Orlicí
Česká republika

+420 465 322 764

manager@sporthotel-tichaorlice.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno