Dovolená ve Wieliczce

Když se řekne Wieliczka, pravděpodobně se vám vybaví nejkrásnější solný důl v Evropě. Nejste přitom daleko od pravdy, onen důl se totiž nachází pod stejnojmenným městem v jižním Polsku. Wieliczku najdete v Malopolském vojvodství, blízko krásného Krakova. Při pobytu ve Wieliczce tak stihnete návštěvu i tohoto oblíbeného historického města.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si vybrali, protože jsme chtěli vidět Krakov, a stálo to za to. Po příchodu na pokoj nás překvapila jeho velikost – byl obrovský, a přitom útulný. Snídaně byly parádní, bohaté a na výběr bylo snad ze všeho, co člověka napadne. Večeře byly taková klasika, která uspokojí každého – jak výběrem, tak chutí i velikostí porcí. Co určitě stojí za to v Krakově vidět je hrad Wawel, a pak Solný důl Wieliczka. Město nás velice překvapilo, všechno bylo krásné a čisté. Za tři dny jsme v Krakově zdaleka nestihli všechno, a určitě se sem ještě vrátíme.”

Michal Šoffa
Michal Šoffa
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Největší atraktivitou tohoto malého městečka je solný důl, při pobytu ve Wieliczce však stihnete navštívit i další nedaleká turistická lákadla, kterými je historické město Krakov nebo koncentrační tábor Osvětim.

Objevte nejzajímavější místa Polska ve Wieliczce

Solný důl Wieliczka patří k nejstarším na světě. Sůl se zde začala těžit zhruba v polovině 13. století a těžba pokračovala až do roku 1996. V solném dole jsou k vidění sochy, sály a kaple ze soli. Nejpůsobivější částí je pak kaple svaté Kingy, která je zasvěcena patronce horníků.

Nedaleko Wieliczky, přibližně půl hodinu jízdy autem, se nachází solný důl Bochnia. Ten je sice skromnější, zato cenově dostupnější.

Ačkoliv se může zdát, že kromě dolu nic jiného město nenabízí, není to ani zdaleka pravda. Hned u solného se nachází park sv. Kingy, jehož okraj zdobí hezká novogotická stavba z červených cihel. Městečko je také domovem Župního hradu, jenž býval sídlem správců solných dolů. Dnes si v budově prohlédnete poutavé muzeum. Jak už v Polsku bývá zvykem, i ve Wieliczce lze obdivovat několik svatostánků. Během své dovolené si ale nezapomeňte udělat výlet do Krakova, kde na vás čeká ještě více krásných památek.