Třeboňsko: Tipy na výlet a zajímavá místa

Třeboňsko patří s unikátní sítí rybníků, historickým městem Třeboň a zachovalou vesnickou architekturou k nejkrásnějším oblastem jižních Čech. O mimořádném významu území svědčí jeho zápis mezi biosférické rezervace UNESCO. Na Třeboňsku se nachází 35 přírodních rezervací a památek, více než 400 rybníků a sídlí zde mimořádně vysoký počet druhů ptáků včetně ohrožených druhů. Historické jádro města Třeboň je sevřeno mezi Zlatou stoku a rybník Svět. Najdete zde krásný renesanční zámek a pochutnáte si na vyhlášených kapřích specialitách.

Třeboň Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Třeboň láká návštěvníky krásným historickým centrem a také mnoha dalšími památkami. Nejvýznamnějším objektem na Masarykově náměstí je radnice z roku 1566, ke které patří také architektonicky zajímavá 31 metrů vysoká věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou s lucernou.

Dominantou města je rozhodně renesanční zámek se zahradami, jehož bohaté interiéry si můžete prohlédnout na třech prohlídkových trasách.

Na procházku se můžete vydat po naučné stezce kolem rybníka Svět, který je skvělým místem pro turistiku, cykloturistiku i odpočinek. Na druhém břehu vás poté čeká novogotická Schwarzenberská hrobka.

Rybník Svět vybudoval Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan v 16. století. Dnes zde kromě jeho sochy najdete také dvě pláže se sportovním areálem i dětským hřištěm.

Více informací

Jindřichův HradecNejoblíbenější výlet v lokalitě

Jindřichův Hradec patří mezi okouzlující jihočeská města s poutavou historií a významnými památkami. K procházkám láká historické centrum sevřené z jedné strany řekou Nežárkou a z druhé rybníkem Vajgarem.

Dominantou centra je kostel Nanebevzetí Panny Marie, který protíná 15. poledník východní délky. Kostelní věž je v letních měsících přístupná pro návštěvníky a po zdolání 153 schodů nabízí krásný výhled na město a okolí.

Co nevynechat při návštěvě Jindřichova Hradce?

  • Hrad a zámek Jindřichův Hradec
  • Zámecký mlýn
  • Kostel sv. Jana Křtitele
  • Za návštěvu určitě také stojí Muzeum Jinřichohradecka, kde najdete slavné Krýzovy jesličky, které tvoří největší lidový mechanický betlém na světě a jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů.

Nezapomenutelný zážitek si odnesete z výletu do půvabných zákoutí České Kanady, který nabízí Jindřichohradecká úzkokolejka.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem10 tipů

Třeboňsko: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet