Klášter Borovany

Borovany na Českobudějovicku se pyšní renovovaným augustiniánským klášterem založeným v roce 1455 Petrem z Lindy. Bývalý klášter má dnes podobu skvostného barokního zámku a je chráněn jako kulturní památka. Do interiéru kláštera Borovany můžete nahlédnout prostřednictvím prohlídky „Šesti smysly se zážitky“, při které se seznámíte nejen s kostelem Navštívení Panny Marie nebo Škapulířovou kaplí, ale také si vyzkoušíte církevní oblečení, ochutnáte zásoby Matěje Kozky z Rynárce nebo si poslechnete ozvěnu hlasů významných osobností kláštera. Na prohlídku vnitřních prostor kláštera lze vyrazit i bez průvodce na samostatný okruh.

Za zdmi kláštera Borovany se ukrývá i několik cenných památek. Objevíte tu například lapidárum barokních soch nebo originál Mariánského sloupu z Českých Budějovic. Uvidíte tu také původní sochy z římovské pašijové cesty. Zámek kromě prohlídek pro veřejnost pořádá v sezóně nejrůznější kulturní akce, ať už ve vnitřních prostorách nebo v klášterní zahradě.

Vstupné:

  • Prohlídka Šesti smysly se zážitky

    • dospělí: 120 Kč
    • senioři, děti do 15 let, ZTP: 90 Kč
  • Prohlídka bez průvodce

    • jednotné vstupné: 30 Kč

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jižní Čechy, Třeboňsko

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet