Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

 • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

  Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
 • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

  Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
 • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

  Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Šumava: Tipy na výlet a zajímavá místa

Pohoří Šumava se nachází na pomezí Česka, Rakouska a Německa. Významnou část rozlohy tvoří Národní park Šumava, kde najdete voňavé lesy a louky, malebná údolí a ledovcová jezera, například Černé a Čertovo. Během výletů vás obklopí nádherné přírodní scenérie na pozadí hor a kopců. Krásy Šumavy můžete objevovat na stovkách kilometrů turistických tras i sjízdných řek. Kromě toho láká Šumava na mnoho hradů a zámků, lanových parků, aquaparků, muzeí, lyžařských areálů a upravovaných tras pro běžkaře.

Aquaworld Lipno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Navštivte **největší aquapark na Šumavě**, kde si užijete spoustu zábavy po celý rok. S výhledem na Lipenské jezero zde na vás čeká mnoho atrakcí včetně skluzavky, divoké řeky nebo bazénu s masážními tryskami. Pro dokonalý relax nechybí ani finské sauny a možnost masáží. Otevřeno je denně od 10:00 do 21:00 hodin. Hned vedle najdete také další místo pro rodinnou zábavu - **dětskou hernu Hopsárium**.
Více informací

Boubínský prales Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Boubínský prales** v srdci Šumavy je největší člověkem netknutá přírodní rezervace ve střední Evropě. V tomto unikátním ekosystému můžete najít stromy staré až 400 let. K vidění jsou zde také zajímavé chůdové kořeny - spletence kořenů stromů vystupujících nad zemí. Kolem pralesa si můžete projít **naučnou stezku**, která vám poskytne informace o místní vegetaci, zvířectvu a také o historii rezervace. Výchozím místem je pro návštěvníky **Boubínské jezírko**, které bylo ale navzdory svému názvu vytvořeno člověkem pro splavování dřeva. Na vrcholu Boubína si pak nenechte ujít rozhlednu.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 36 tipů

Šumava: Tipy na výlet

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 6 NEJzajímavějších rozhleden aneb vydejte se až do oblak

Objevte to NEJ z Česka: 6 NEJzajímavějších rozhleden aneb vydejte se až do oblak

 • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
 • 14. 4. 2020

Ze které české rozhledny je nejlepší výhled? Která je nejvyšší nebo se stala sama o sobě architektonickým skvostem? Vydejte se s námi do míst, kde je možné získat ten správný nadhled a perspektivu, být blíž přírodě a bezesporu i nebi!

Odměna za pololetní vysvědčení - čeká nedaleko hranic

Odměna za pololetní vysvědčení - čeká nedaleko hranic

 • TIPY TÝMU TRAVELKING
 • 24. 1. 2020

Pololetní prázdniny mají sice děti v Česku jen jednodenní, stejně by si jich měly ale vážit. Školáci například v Polsku, Rakousku a Maďarsku je nemají vůbec.

Kam na lyže, prkno nebo běžky v Česku?

Kam na lyže, prkno nebo běžky v Česku?

 • TIPY TÝMU TRAVELKING
 • 14. 1. 2020

Máte pocit, že nejvíce sněhu bylo tuto zimu zatím ve vánočních pohádkách? Nenechte se zmást. Ve spoustě českých lyžařských středisek je už zimní sezóna v plném proudu, i přes ne zcela příznivé počasí.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK