Dovolená ve Slezském vojvodství

Pobyty ve Slezském vojvodství patří mezi velmi oblíbené. Region se nachází hned za česko-polskou hranicí a nabízí zajímavou směsici skanzenů, postindustriální architektury a nádherné přírody. K turistickému vyžití zve Slezská vysočina, Krakovsko-čenstochovská jura a milované Beskydy.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Slezské vojvodství se rozléhá na jihu polska u hranic s ČeskemSlovenskem. Jeho hlavním městem jsou Katovice, které patří mezi turistická lákadla tohoto pestrého regionu. 

Co si nesmíte ve Slezském vojvodství nechat ujít?

Slezské vojvodství se pyšní tou nejkrásnější krajinou v zemi, díky čemuž je oblíbenou destinaci milovníků přírody. Hory lákají k návštěvě během celého roku - v létě k turistice, v zimě na lyže. Velké oblibě se těší zejména polská část Beskyd

Maledivy v Polsku? Kousek od Moravskoslezského kraje se nachází místo, které slouží k procházkám, kochání se krajinou a koupání – Park Gródek. V tuzemsku bychom jej přirovnali k Velké Americe, Poláci však turisty lákají na přezdívku Maledivy. Bývalý lom leží u Katovic a vaši pozornost si rozhodně zaslouží. Azurovou vodou se táhnou dřevěné lávky a okolí voní borovými lesy. Park Gródek je skvělým příkladem toho, jak se ve Slezském vojvodství vypořádávají s bývalými průmyslovými stavbami a předělávají je na zajímavé lokality.

Vojvodství je také domovem zříceniny hradu Ogrodzieniec, který je opředený legendami. Zřícenina se také objevila v seriálu Zaklínač z produkce Netflixu. Odehrála se zde epická bitva mágů u Soddenu. Za zmínku stojí také hrad Olštýn, který se spolu s Ogrodzieniecem nachází na stezce Orlích hnízd

Dalším zajímavým výletním cílem je klášter na Jasné hoře, který je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. Svatostánek stojí v hlavní duchovní metropoli Polska, městě Čenstochová.

Náš tip: Cestujete s dětmi nebo se čtyřnohým parťákem? V nabídce máme pobyty přímo pro rodiny, ale i pejskaře.