Ladek Zdrój: Tipy na výlet a zajímavá místa

Ladek Zdrój patří k nejstarším lázním v Evropě. Leží na řece Biala Ladecka uprostřed nádherné přírody. Ve své jedinečné podobě spojuje část s historickými památkami a krásnými parky s poklidnou a malebnou částí lázeňskou. Centrem lázní je Přírodně léčebný ústav Wojciech, který byl na konci 18. století postaven podle vzoru tureckých lázní. Uprostřed budovy pod kopulí se nachází kulatý, mramorový bazén využívaný k léčebným koupelím. Okolí nabízí mnoho možností turistických výletů po blízkých Zlatých horách či na nedaleký majestátní vrchol Sněžník.

Ladek-ZdrójNejoblíbenější výlet v lokalitě

Polské lázně Ladek-Zdrój mají bohatou 750 letou tradici a patří k nejstarším lázním v celé Evropě. Lázně se pyšní svými léčivými prameny, které obsahují radon. Najdete je v krásné oblasti Zlatých hor. Návštěvníci lázní si dopřávají koupele, které mají spoustu příznivých účinků na lidský organismus. Především jsou pak nápomocné při kornatění tepen či nedokrvení organismu.

Více informací

Lyžařské středisko Lądek-ZdrójNejoblíbenější výlet v lokalitě

Jen pár metrů od města Lądek-Zdrój na severním úpatí hory Trojak objevíte drobné, ale zato sympatické lyžařské středisko. Zalyžovat si zde můžete celkem na 5 modrých sjezdovkách a jedné červené pro zkušené lyžaře. Všechny se díky skvělé poloze mohou pyšnit výbornými sněhovými podmínkami. A když přírodní sníh nestačí, spolehnout se můžete na výkonná sněžná děla. Vaše děti potěší dětský koutek a vás možnost svěřit je do péče instruktorů ve dvou lyžařských školách. Při odpolední pauze se určitě zastavte v jedné z místních restauraci či v grill-baru přímo ve středisku, kde pro vás připraví výbornou pečenou klobásu, vepřové koleno či křupavou pizzu.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem3 tipů

Ladek Zdrój: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet