Státní svátek 8. května

Není venku nádherně? Proč sedět doma, když kolem všechno kvete a přímo vybízí k pořádným zážitkům s přáteli a s rodinou? Dovolená v květnu, to jsou zážitky plné vůní, chutí a nádherného prostředí. Buďte chytří a vydejte se na pobyt přes 8. května, kdy je státní svátek, užijete si tak o den pobytu více.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.8. květen je v České republice velmi významným státním svátkem. Jedná se o Den vítězství, který slaví ukončení druhé světové války v Evropě a osvobození od nacistického režimu. V roce 1945 byla tento den podepsána bezpodmínečná kapitulace nacistického Německa, čímž bylo oficiálně ukončeno válečné období v Evropě. Pro Českou republiku má tento den speciální význam, protože znamenal konec dlouhého období okupace a utrpení.

Příležitost projet kousek Česka

Pojďte se vydat do českého města, kde jste dlouho nebyli. Co třeba Olomouc nebo Brno? V Olomouci se projděte krásným historickým centrem, navštivte slavný Olomoucký orloj a nezapomeňte navštívit také olomouckou dominantu, Svatý Kopeček, který je poutním místem s klášterem. V druhém největším městě ČR, Brně, pak navštivte hrad Špilberk, prohlédněte si katedrálu svatého Petra a Pavla a relaxujte v krásných brněnských parcích, jako jsou Lužánky či Denisovy sady.

Na prodloužený víkend i za hranice

Kdy jste naposledy prozkoumávali krásy Bratislavy? Projděte se po historickém centru s Bratislavským hradem s nádherným výhledem na město, navštivte Michalskou bránu a Modrý kostel. Anebo je libo navštívit Banskou Štiavnicu? Toto historické město je zapsané na Seznamu UNESCO a je známé svým bohatým dědictvím hornictví. Procházejte se po úzkých uličkách, navštivte historické kostely a štoly a obdivujte krásný výhled z Kalvárie. Užijte si také procházku kolem Horního a Dolního náměstí s barokními domy.

Do Polska pak vyjeďte do Krakova nebo ještě dál, do nádherného přímořského Gdaňsku. Krakov je zapsaný na Seznamu UNESCO a je domovem slavného krakovského královského hradu Wawel. Procházejte se po historickém centru s hlavním náměstím, tzv. Rynkem Glownym, navštivte slavnou krakovskou katedrálu a navštivte židovskou čtvrť. K Baltskému moři se pak můžete vydat za skvělým wellness. V Gdaňsku pak obdivujte nádhernou architekturu a bohatou historii, která je rovněž spjata s druhou světovou válkou. Procházejte se po historickém Starém Městě, navštivte Gdaňskou radnici, řeku Motlavu a památník Solidarity. Užijte si také atmosféru pobřežní promenády a pláže.