Dovolená v Horním Rakousku

Hned za českými hranicemi se skrývá nádherný spolková země, která se může pochlubit nevyčíslitelným přírodním i kulturním bohatstvím. Horní Rakousko je báječnou zemí, kterou se vyplatí navštívit během celého roku. Pestrá krajina plná hor, lesů a jezer vybízí k nejrůznějším outdoorovým aktivitám. Hlavní město, Linec, zve k poznávání místní historie a kultury a umění. Spolková země je také domovem nejoblíbenější oblasti, Solná komora, v níž stojí fotogenické městečko Hallstatt. Vyberte si pobyt v Horním Rakousku a užijte si to nejlepší, co Rakousko nabízí.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?



Pěší turistika, cyklovýlety nebo ferraty? Ať už vás láká jakékoliv outdoorové dobrodružství, pohoří i přírodní parky Horního Rakouska vám poskytnou ideální podmínky pro skvělý zážitek z pohybu. Pokud vás spíš přitahuje rakouský městský život, zavítejte do hlavního města spolkové země, Lince, který získal titul Evropské město kultury 2009. Nebo si jen tak užívejte v termálních lázních. Možností, jak si užít dokonalou dovolenou v Horním Rakousku, je hned několik.

Horní Rakousko nabízí směsici toho nejlepšího z celé země

Největší oblibě se těší oblast Solná komora, a to díky jezerům s křišťálově čistou vodou a pohádkovým městečkům. Jak už název napovídá, dříve se tu těžila sůl. Solné doly můžete navštívit třeba v okolí populárního městečka Hallstatt. Ikonické alpské městečko je obklopené vrcholky pohoří Dachstein, které během léta zve k turistice a v zimě k parádní lyžovačce.

V jihovýchodní části Horního Rakouska se na pohořích Reichraminger Hintergebirge a Sengsengebirge rozprostírá *národní park Kalkalpen, v němž se ukrývá jeden z posledních evropských pralesů. V srdci národního parku je příroda ponechána sama sobě, mrtvé stromy tu poskytují živiny pro nový život, vzácné rostliny i živočichy.

Na území Horního Rakouska vyvěrají také léčivé prameny, kolem kterých vznikly čtvery termální lázně – Therme Mediterrana s panoramatickým bazénem ve městě Bad Hall, slané Salzkammergut Therme v Bad Ischlu, Therme Tropicana inspirované tichomořím v Bad Schallerbachu a Therme Geinberg ve stejnojmenné vísce.

To ale stále ještě není vše! Spolkovou zemí protéká řeka Dunaj, hlavní tepna Evropy. Podél Dunaje vede známá cyklostezka Donauradweg, táhne se z Německa, přes Rakousko až do Maďarska. Krásy Dunaje si ale můžete vychutnat i jinak než ze sedla – půjčte si loďku a užijte si příjemnou projížďku.

Náš tip: Po dni stráveném na nohou není nic lepšího než si odpočinout ve vířivce nebo sauně. Sáhněte po některém z wellness balíčků a užijte si aktivity v krásné rakouské přírodě spolu s prvotřídním odpočinkem. Na vaší dovolené nám záleží, proto se do hotelů vydáváme osobně, abychom ověřili kvalitu nabízených služeb. Nabídku námi ověřených pobytů naleznete zde.