Dovolená v Linci

Rakousko se pyšní mnoha nádhernými městy a jedním z nich je Linec, který leží hned za hranicemi. Byla by tedy škoda tuto metropoli nenavštívit. Linec dokonale kombinuje minulost se současností a svým návštěvníkům nabízí zajímavé kulturní vyžití. Ne nadarmo se v roce 2009 stal hlavním evropským městem kultury. Tak co, který pobyt v Linci bude ten váš?

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Hlavní město spolkové země Horních Rakous, Linec, leží hned za humny, přesto je mnohými turisty stále opomíjen. Do Lince se pohodlně dostanete hromadnou dopravou, ale i autem. Cesta do města lineckého koláče trvá z Českých Budějovic jenom hodinu a půl.

Objevte město, ve kterém se pojí historie se současností

S poznáváním Lince začněte ve středu všeho dění, na Hlavním náměstí (Hauptplaz). Kromě všelijakých podniků tu najdete starou radnici, sloup Nejsvětější trojice a také katedrálu Alter Dom ze 17. století. Její návštěvu klidně vynechte a vydejte se raději do katedrály Neposkvrněného početí Panny Marie (Mariendom), největšího rakouského svatostánku. Při toulkách náměstím se projděte některou z bočních ulic a zavítejte do jedné z místních cukráren. Kde jinde byste si měli vychutnat linecký koláč než v Linci.

Kromě architektonických skvostu tu najdete rovněž bohaté kulturní vyžití. Linec je domovem mnoha muzeí a galerií. K těm nejzajímavějším patří galerie pouličního umění Mural Harbor, k těm nejkrásnějším Zámecké muzeum Linec. *Ars Electronica Center** nabízí vzrušující a interaktivní expozici napříč oblastmi budoucnosti, jako je robotika, umělá inteligence a další.

K turistickému vyžití zve i Dunaj. Projeďte se loďkou po řece a užijte si pohled na město z jiné perspektivy. Oblíbenou rodinnou aktivitou je návštěva jeskynní železnice Grottenbahn, která se nachází v bývalé pevnostní věži. Uvnitř se skrývá pohádkový svět s nejrůznějšími kouzelnými bytostmi. Další železnice, další atrakce. Více než 100 let stará Pöstlingbergská horská železnice vás vyveze z hlavního náměstí až na kopec Pöstlingberg, na němž stojí poutní kostel a zoologická zahrada.

Náš tip: Po dni stráveném turistikou není nic lepšího než si odpočinout ve vířivce nebo sauně. Sáhněte po některém z wellness balíčků a užijte si procházky krásnou rakouskou přírodou spolu s prvotřídním odpočinkem. Na vaší dovolené nám záleží, proto se do hotelů vydáváme osobně, abychom ověřili kvalitu nabízených služeb. Nabídku námi ověřených pobytů naleznete zde.