Dovolená v Gamingu

Zažijte tu pravou alpskou atmosféru v rakouském Gamingu! Městečko ukryté na úpatí Alp vás okouzlí nejen krásnou historickou architekturou, ale i skvělými výletními cíli v okolí. A na své si v zimě přijdou i lyžaři.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Náš pobyt v Penzionu SUN jsme si s rodinou náramně užili. Městečko Gaming se nachází v malebné krajině uprostřed lesů a místo je skvělým výchozím bodem pro cyklovýlety po okolí. Penzion jsme navštívili uprostřed léta, a tak jsme hned vyrazili na místní koupaliště, které nabízí množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Výhodou tohoto rodinného penzionu jsou jeho čeští majitelé. Paní majitelka nám vyšla vstříc s našimi požadavky a představila nám všechny možnosti, které jejich ubytování nabízí. Plusem je také relativně dobrá dostupnost z ČR (od nás z jihu Moravy do tří hodin autem).”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Malebné městečko Gaming se ukrývá v podhůří rakouských Alp a nadchne vás jedinečnou horskou atmosférou. Jeho původ sahá až do 9. století, kromě historických památek se ale můžete těšit i na krásnou alpskou přírodu, působivé výhledy a úžasné výletní cíle.

Obdivujte kulturní i přírodní krásy

Při své návštěvě Gamingu určitě nevynechte bývalý klášter zvaný Kartause, vystavěný ve 13. století na přání vévody Albrechta II., kde v současnosti sídlí hotel, několik vzdělávacích institucí, muzeum a pivovar. Na výlet pak můžete vyrazit do nedalekého přírodního parku Ötscher-Tormäuer, kterému dominuje krápníková jeskyně Ötscher. Romantickou krajinu si můžete projet i historickou parní lokomotivou.

Alpy vás zabaví po celý rok

V létě horskou turistiku skvěle doplníte i vodními sporty, třeba koupáním v jezerech Lunzer a Erlaufsee nebo raftingem na divoké řece Salze. V zimě si zase užijete parádní lyžovačku v lyžařských centrech Ötscher s 19 km sjezdovek všech obtížností a Hochkar – nejvýše položeném skiareálu v Dolním Rakousku, který potěší výběrem z 10 vleků a lanovek.

Náš tip:

Velkým místním lákadlem je jednoznačně pivo – ochutnejte zlatavý mok vařený přímo v bývalém klášteře, nebo si projděte naučné pivní okruhy Seidel (3 km) a Krügerl (6 km), kde se na několika stanovištích dozvíte více o výrobě piva a jeho ingrediencích.