Dovolená na ostrově Dugi Otok

Dovolená v panenské krajině daleko od davů turistů? I takovou můžete prožít v Chorvatsku, stačí se vydat na nádherný ostrov Dugi otok. Milovníci přírody budou z tohoto ostrova u vytržení, na své si však přijdou i ti, kteří se rádi sluní na plážích. Vyberte si jeden z pobytů na ostrově Dugi otok a vypravte se polapit co nejvíce zážitků.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Nedotčená příroda, vinice, olivovníky a také prosluněné pláže – chorvatský ostrov Dugi otok vás uchvátí svou krajinou přímořského rázu. Tento divoký ostrov patří do zadarské ostrovní skupiny a kvůli své vzdálenosti od pevniny nebývá častým cílem turistů. Pokud tedy hledáte klidnou dovolenkovou destinaci, kde nemusíte pláže sdílet s davy, pak jste tady správně.

Pláže, příroda i výlety – ostrov Dugi otok si získá srdce každého milovníka přírody

Největší předností ostrova Dugi otok je bezpochyby jeho přírodní bohatství. Nejenže samotný ostrov skýtá překrásné přírodní klenoty jako zátoku Telašćicu na jihu ostrova nebo jezero Mir, nachází se navíc v blízkosti Národního parku Kornati, který patří k nejkrásnějším dílům přírody v Chorvatsku. Nepřijdete ani o průzračné moře zbarvené do všech tónů modré, olivové háje a voňavé borovicové lesy.

Jak je to na ostrově Dugi otok s koupáním? Jedním z největším lákadel jsou místní pláže, které přinášejí perfektní podmínky pro letní radovánky i vodní sporty. Vyzkoušejte třeba nejznámější pláž regionu, pláž Sakuran, která vás potěší bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Oblíbenými místy k odpočinku jsou také pláže Veli Rat, Veli žal nebo zátoky Solišcica a Čuna. Pokud patříte mezi vodní živly, omrkněte také naši nabídku hotelů přímo u moře nebo s bazénem. A pokud dáváte přednost relaxaci ve vodě před plaváním, možná vás oslní některý z wellness pobytů.

Příliš historických památek na ostrově nenajdete, zato však oceníte příležitosti ke sportovnímu vyžití. Vyrazit můžete po pěších trasách i cyklistických stezkách, díky čemuž si můžete užít krásnou aktivní dovolenou. Cestou si užijete fascinující výhledy na Jadran a členité pobřeží. Vyznavači adrenalinu si zase mohou vyrazit na kajaku do zálivu Telašćica nebo prozkoumat mořské dno díky kurzu potápění.