Dovolená na běžkách

Zima volá! Oprašte běžky a vydejte se otestovat běžkařské tratě v Česku i v zahraničí. Stačí se ubytovat v horách a běžkařské stopy budete mít na dosah ruky, třeba rovnou za hotelem. Po celodenním běžkování určitě oceníte relax ve vířivce či sauně a teplou gurmánskou večeři. Tak kam na běžky vyrazíte?

Načítám nabídky...


Nedáte dopustit na aktivní dovolenou? Pak vás jistě zaujmou pobyty poblíž běžkařských tratí, kde vás čeká kombinace zimních sportů a odpočinku ve wellness. Vyberte si z naší široké nabídky pobytů pro běžkaře v Česku i zahraničí a prohánějte se krásnou krajinou po dokonale upravených bílých stopách.

Kam vyrazit na běžky?

Ať už jste milovníci lyžování, snowboardu nebo běžkování, v českých horách se vám bude v zimě rozhodně líbit. Možností, kam vyrazit za zimními radovánkami, je nespočet. V Krkonoších vás zabaví běžkařské okruhy na Benecku nebo z Harrachova na Labskou louku. V Jizerkách se vydáte po stopách Jizerské 50 nebo se vydáte od Maliníku k Hašlerce. Nezapomenutelné sportovní zážitky si odvezete rovněž z Krušných hor, kterými se táhne slavná Krušnohorská magistrála – 41 kilometrů dlouhá trasa pro běžkaře.

Kdyby lyžařům v Česku počasí nepřálo, vždycky se můžete vydat k našim sousedům. Skvělé běžkařské příležitosti vás čekají na Slovensku v pohoří Velká Fatra nebo u Štrbského plesa. V rakouských Alpách najdete také bílých stop více než dost, vydejte se třeba do štýrských středisek Murau Kreischberg a Tauplitz nebo vyzkoušejte tratě v Korutanech pod Großglocknerem.

Ať už se vydáte na běžky kamkoliv, můžete se těšit na krásné zážitky na čerstvém vzduchu, při kterých vás doprovodí dechberoucí výhledy do zasněžené horské krajiny. Aby byl váš pobyt opravdu nezapomenutelný, vyberte si hotel s wellness. Po návratu ze stopy si vlezte do vířivky nebo do sauny a nechte rozmrznout tělo a uvolnit mysl.