Víkendové pobyty ve Vídni

Rakouská metropole je ideálním cílem pro víkendové pobyty v zahraničí. Vydejte se na víkend ve Vídni a užijte si památky, kulturu, kavárny i gastronomické zážitky.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Úžasný a jedinečný hotel. Opravdu se nachází na samotě uprostřed lesa, kde vás nic neruší. Má krásné, velké, nové wellness a v blízkém okolí najdete nejrůznější jezírka a vodopády. Rád se sem ještě někdy podívám.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajitel Travelkingu
Ověřeno Travelkingem

“V Karlových Varech snad není exkluzivnější místo, kde se můžete ubytovat, než naproti Mlýnské kolonády. I bez toho je ale hotel úžasným místem pro odpočinek. Disponuje totiž vlastním minerálním pramenem a využívá jej k lázeňským procedurám, které jsou, stejně jako ostatní služby v hotelu, na vysoké úrovni. Čistota a preciznost jsou zde samozřejmostí. Osobně se mi také velice líbil čajový salonek, kde jsou denně k dispozici čtyři druhy prvotřídních čajů.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodní tým


Rádi byste navštívili zajímavou zahraniční destinaci, ale nemáte možnost delší dovolené? Toužíte vyrazit někam, kde budete mít pestré možnosti zážitků? Nebo si jen chcete zpestřit nepracovní dny výletem do zajímavého města? Pro české turisty je takřka dokonalou volbou pro víkendové pobyty rakouská metropole. Kromě jiného je obrovskou výhodou blízkost Vídně – z Prahy trvá cesta necelé 4 hodiny, z Brna pak dokonce necelé 2 hodiny. Vydejte se do Vídně na víkend a užijte si všechna lákadla, která hlavní město Rakouska nabízí.

Proč na víkendový pobyt do Vídně?

Vídeň bývala po staletí centrem Habsburské monarchie, a tak zde na stopy slavné historie narazíte téměř na každém kroku. K památkám, které byste si neměli nechat ujít, patří například katedrála sv. Štěpána, hradní komplex Hofburg, Císařská hrobka nebo palác Belvedere.

Vídeň je vyhlášená svými vánočními trhy a v období před Vánoci rozhodně stojí za návštěvu. Svým návštěvníkům toho ovšem má mnoho co nabídnout během celého roku. Milovníci umění zde mohou navštívit nespočet galerií, výstavních hal a muzeí, kde je možné na vlastní oči vidět díla nejznámějších světových umělců.

Vídeň je také skvělou volbou pro pobyt s dětmi. Kromě mnoha hřišť, parků a zeleně zde najdete skvělé zázemí a atrakce pro malé turisty. Například v nejstarší evropské zoologické zahradě Schönbrunn nebo ve slavném zábavním parku Prater s obřím ruským kolem se pobaví malí i velcí.

Samostatnou kapitolou je samozřejmě znamenitá rakouská gastronomie. Ve Vídni narazíte na nespočet skvělých kaváren a restaurací, kde můžete ochutnat to nejlepší, co zdejší kuchyně nabízí. Tipy na jídla, která byste během víkendu ve Vídni rozhodně měli ochutnat, přinášíme v tomto článku.