Víkendové pobyty ve Vídni

Rakouská metropole je ideálním cílem pro víkendové pobyty v zahraničí. Vydejte se na víkend ve Vídni a užijte si památky, kulturu, kavárny i gastronomické zážitky.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel se nachází hned u pobřežní promenády a oblázkové pláže. Mezi vodní atrakce patří vnitřní a venkovní bazén a samozřejmě moře. Pokoj byl prostorný s velkým balkonem a výhledem na moře i ostrov Pag. Skvěle jsem si v něm odpočinul, zvláště díky dobré klimatizaci. Jídlo formou all inclusive bufetů bylo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje jsou v ceně od rána do večera, takže se během dovolené nemusíte bát ani žízně. Ostrov Pag je se svou rozmanitou krajinou opravdu výjimečnou částí Chorvatska, kterou doporučuji navštívit lodí Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Už jsem navštívil spoustu místních i zahraničních hotelů a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen vybavením a servisem, které Resort Park Inn nabízí. Vynikající bylo také all inclusive - snídaně, obědy, večery i odpolední svačinka byly opravdu chutné a s bohatým výběrem. Velkým plusem byla také neomezená konzumace nápojů. S vyhlášenými lázněmi je hotel propojený chodbou, takže si můžete užívat koupání v bazénech, vrátit se na jídlo do hotelu a zase se jít koupat. Můj tip zní, vydejte se sem ve všední dny, kdy je v Sárváru i lázních méně lidí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodní tým


Rádi byste navštívili zajímavou zahraniční destinaci, ale nemáte možnost delší dovolené? Toužíte vyrazit někam, kde budete mít pestré možnosti zážitků? Nebo si jen chcete zpestřit dny volna výletem do zajímavého města? Pro české turisty je takřka dokonalou volbou pro víkendové pobyty rakouská metropole. Kromě jiného je obrovskou výhodou blízkost Vídně – z Prahy trvá cesta necelé 4 hodiny, z Brna pak dokonce necelé 2 hodiny. Vydejte se do Vídně na víkend a užijte si všechna lákadla, která hlavní město Rakouska nabízí.

Proč na víkendový pobyt do Vídně?

Vídeň bývala po staletí centrem Habsburské monarchie, a tak zde na stopy slavné historie narazíte téměř na každém kroku. K památkám, které byste si neměli nechat ujít, patří například katedrála sv. Štěpána, hradní komplex Hofburg, Císařská hrobka nebo palác Belvedere.

Vídeň je vyhlášená svými vánočními trhy a v období před Vánoci rozhodně stojí za návštěvu. Svým návštěvníkům toho ovšem má mnoho co nabídnout během celého roku. Milovníci umění zde mohou navštívit nespočet galerií, výstavních hal a muzeí, kde jsou vystavena díla nejznámějších světových umělců.

Vídeň je také skvělou volbou pro pobyt s dětmi. Kromě mnoha hřišť, parků a zeleně zde najdete skvělé zázemí a atrakce pro malé turisty. Například v nejstarší evropské zoologické zahradě Schönbrunn nebo ve slavném zábavním parku Prater s obřím ruským kolem se pobaví malí i velcí návštěvníci Vídně.

Samostatnou kapitolou je samozřejmě znamenitá rakouská gastronomie. Ve Vídni narazíte na nespočet skvělých kaváren a restaurací, kde si můžete dopřát to nejlepší, co zdejší kuchyně nabízí. Tipy na jídla, která byste během víkendu ve Vídni rozhodně měli ochutnat, přinášíme v tomto článku.