Víkendové pobyty ve Vídni

Rakouská metropole je ideálním cílem pro víkendové pobyty v zahraničí. Vydejte se na víkend ve Vídni a užijte si památky, kulturu, kavárny i gastronomické zážitky.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Crvena Luka Resort se nachází mimo město a patří k ní pláž s bílým jemným pískem. Hezčí pláž v Chorvatsku opravdu nenajdete. Pokoje jsou prostorné a nabízejí komfortní ubytování. Bufetová polopenze je plná dobrot a nadchne každého milovníka středomořské kuchyně. Odpočívat můžete i v moderním wellness s vnitřním vyhřívaným bazénem a dvěma saunami. Dokonalé zázemí tu najdou rodiny s dětmi – je tu hned několik hřišť, parádní herna a animační programy. V okolí je spousta přírodních i kulturních krás od Vranského jezera přes historické město Zadar po pohoří Velebit.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Ať už strávíte čas na hotelu nebo v jeho okolí, vždy si užijete plno skvělých zážitků. Bohinj Eco Hotel je opravdu veliký, takže vždy najdete volný pokoj. Díky bohaté nabídce wellness a přilehlém aquaparku s množstvím atrakcí, si užijete zábavu a relaxaci i během deštivých dnů. Pokud vám bude počasí přát, udělejte si výlet do hor, na kolech nebo si užívejte vodní radovánky v nejkrásnějších jezerech Slovinska. Spokojeni jsme byli nejen se službami, ale i se stravou a vstřícným personálem. Největším zážitkem pro nás ale byla jízda na paddleboardech na průzračném Bohinjském jezeře.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým


Rádi byste navštívili zajímavou zahraniční destinaci, ale nemáte možnost delší dovolené? Toužíte vyrazit někam, kde budete mít pestré možnosti zážitků? Nebo si jen chcete zpestřit dny volna výletem do zajímavého města? Pro české turisty je takřka dokonalou volbou pro víkendové pobyty rakouská metropole. Kromě jiného je obrovskou výhodou blízkost Vídně – z Prahy trvá cesta necelé 4 hodiny, z Brna pak dokonce necelé 2 hodiny. Vydejte se do Vídně na víkend a užijte si všechna lákadla, která hlavní město Rakouska nabízí.

Proč na víkendový pobyt do Vídně?

Vídeň bývala po staletí centrem Habsburské monarchie, a tak zde na stopy slavné historie narazíte téměř na každém kroku. K památkám, které byste si neměli nechat ujít, patří například katedrála sv. Štěpána, hradní komplex Hofburg, Císařská hrobka nebo palác Belvedere.

Vídeň je vyhlášená svými vánočními trhy a v období před Vánoci rozhodně stojí za návštěvu. Svým návštěvníkům toho ovšem má mnoho co nabídnout během celého roku. Milovníci umění zde mohou navštívit nespočet galerií, výstavních hal a muzeí, kde jsou vystavena díla nejznámějších světových umělců.

Vídeň je také skvělou volbou pro pobyt s dětmi. Kromě mnoha hřišť, parků a zeleně zde najdete skvělé zázemí a atrakce pro malé turisty. Například v nejstarší evropské zoologické zahradě Schönbrunn nebo ve slavném zábavním parku Prater s obřím ruským kolem se pobaví malí i velcí návštěvníci Vídně.

Samostatnou kapitolou je samozřejmě znamenitá rakouská gastronomie. Ve Vídni narazíte na nespočet skvělých kaváren a restaurací, kde si můžete dopřát to nejlepší, co zdejší kuchyně nabízí. Tipy na jídla, která byste během víkendu ve Vídni rozhodně měli ochutnat, přinášíme v tomto článku.