Víkendové pobyty v Chorvatsku

Letní dovolená je stále v nedohlednu, ale moře vám už tolik chybí? Nic není nemožné! Vydejte se na víkendový pobyt v Chorvatsku, kde si doplníte sluneční vitamín D a načerpáte energii z Jadranu i pohodové atmosféry, která ho obklopuje.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Crvena Luka Resort se nachází mimo město a patří k ní pláž s bílým jemným pískem. Hezčí pláž v Chorvatsku opravdu nenajdete. Pokoje jsou prostorné a nabízejí komfortní ubytování. Bufetová polopenze je plná dobrot a nadchne každého milovníka středomořské kuchyně. Odpočívat můžete i v moderním wellness s vnitřním vyhřívaným bazénem a dvěma saunami. Dokonalé zázemí tu najdou rodiny s dětmi – je tu hned několik hřišť, parádní herna a animační programy. V okolí je spousta přírodních i kulturních krás od Vranského jezera přes historické město Zadar po pohoří Velebit.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotel se nachází hned u pobřežní promenády a oblázkové pláže. Mezi vodní atrakce patří vnitřní a venkovní bazén a samozřejmě moře. Pokoj byl prostorný s velkým balkonem a výhledem na moře i ostrov Pag. Skvěle jsem si v něm odpočinul, zvláště díky dobré klimatizaci. Jídlo formou all inclusive bufetů bylo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje jsou v ceně od rána do večera, takže se během dovolené nemusíte bát ani žízně. Ostrov Pag je se svou rozmanitou krajinou opravdu výjimečnou částí Chorvatska, kterou doporučuji navštívit lodí Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodní tým


Nejblíže českým hranicím je Jadran na pobřeží chorvatského poloostrova Istrie a Kvarnerského zálivu. Až se vám tedy po moři neodkladně zasteskne, můžete se v jeho vodách koupat už za necelých 6 hodin cesty z Česka. Sever Chorvatska přitom nabízí všechny ingredience dokonalé dovolené u moře: starobylá města s památkami, pobřežní promenády, restaurace se skvělou středomořskou kuchyní i průzračně čisté moře.

Kam na víkend v Chorvatsku?

Malebný poloostrov Istrie na severu Chorvatska je turisticky nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším regionem celého Jadranu. A není se čemu divit – břehy moře na Istrii jsou od českých hranic vzdálené asi 6 hodin jízdy autem. Díky blízkosti je tato destinace hojně vyhledávána rodinami s dětmi. Kromě na Istrii láká návštěvníky čisté moře lemované borovicovými háji, pěkné pláže pyšnící se mezinárodním oceněním Modrá vlajka a především populární letoviska s pestrými možnostmi ubytování, výletů a volnočasových aktivit.

Kromě menších pobřežních městeček jako Umag či Novigrad najdete na Istrii i větší letoviska s mnoha atrakcemi i historickými památkami. Nejznámější z nich jsou Poreč, která se pyšní památkou UNESCO – Eufraziovou bazilikou, Pula s monumentálním římským amfiteátrem a romantická Rovinj s jedinečným benátským rázem.

Istrie je báječnou volbou také pro všechny sportovní nadšence. Kromě toho, že jsou zde skvělé podmínky pro plavání a vodní sporty, se právě na Istrii nacházejí dva největší chorvatské aquaparky: Aquacolors v Poreči a Istralandia v Novigradu. Istrie je zároveň protkána cyklostezkami. V některé z mnoha půjčoven si tak stačí půjčit kolo a krásy tohoto malebného koutu Jadranu můžete objevovat při cyklistických výletech.

Ze západní strany Istrijského poloostrova se rozprostírá Kvarnerská riviéra. Její součástí jsou věhlasná lázeňská střediska s dlouhou tradicí jako Opatiji a Lovran, stále atraktivnější moderní letovisko Rabac i menší příjemná místa k rekreaci. Za 6 hodin se dá z Česka dojet také do města Rijeka, které je centrem oblasti kolem Kvarnerského zálivu a kromě rozmanitých pláží zde na návštěvníky čeká historické centrum s hradem i bohaté možnosti vyžití.