Víkendové pobyty v Chorvatsku

Letní dovolená je stále v nedohlednu, ale moře vám už tolik chybí? Nic není nemožné! Vydejte se na víkendový pobyt v Chorvatsku, kde si doplníte sluneční vitamín D a načerpáte energii z Jadranu i pohodové atmosféry, která ho obklopuje.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.Nejblíže českým hranicím je Jadran na pobřeží chorvatského poloostrova Istrie a Kvarnerského zálivu. Až se vám tedy po moři neodkladně zasteskne, můžete se v jeho vodách koupat už za necelých 6 hodin cesty z Česka. Sever Chorvatska přitom nabízí všechny ingredience dokonalé dovolené u moře: starobylá města s památkami, pobřežní promenády, restaurace se skvělou středomořskou kuchyní i průzračně čisté moře.

Kam na víkend v Chorvatsku?

Malebný poloostrov Istrie na severu Chorvatska je turisticky nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším regionem celého Jadranu. A není se čemu divit – břehy moře na Istrii jsou od českých hranic vzdálené asi 6 hodin jízdy autem. Díky blízkosti je tato destinace hojně vyhledávána rodinami s dětmi. Kromě na Istrii láká návštěvníky čisté moře lemované borovicovými háji, pěkné pláže pyšnící se mezinárodním oceněním Modrá vlajka a především populární letoviska s pestrými možnostmi ubytování, výletů a volnočasových aktivit.

Kromě menších pobřežních městeček jako Umag či Novigrad najdete na Istrii i větší letoviska s mnoha atrakcemi i historickými památkami. Nejznámější z nich jsou Poreč, která se pyšní památkou UNESCO – Eufraziovou bazilikou, Pula s monumentálním římským amfiteátrem a romantická Rovinj s jedinečným benátským rázem.

Istrie je báječnou volbou také pro všechny sportovní nadšence. Kromě toho, že jsou zde skvělé podmínky pro plavání a vodní sporty, se právě na Istrii nacházejí dva největší chorvatské aquaparky: Aquacolors v Poreči a Istralandia v Novigradu. Istrie je zároveň protkána cyklostezkami. V některé z mnoha půjčoven si tak stačí půjčit kolo a krásy tohoto malebného koutu Jadranu můžete objevovat při cyklistických výletech.

Ze západní strany Istrijského poloostrova se rozprostírá Kvarnerská riviéra. Její součástí jsou věhlasná lázeňská střediska s dlouhou tradicí jako Opatiji a Lovran, stále atraktivnější moderní letovisko Rabac i menší příjemná místa k rekreaci. Za 6 hodin se dá z Česka dojet také do města Rijeka, které je centrem oblasti kolem Kvarnerského zálivu a kromě rozmanitých pláží zde na návštěvníky čeká historické centrum s hradem i bohaté možnosti vyžití.