Dovolená ve městě Velden am Wörthersee

Alpská krajina se středomořským nádechem? To je stylové a moderní letovisko v Tyrolsku, Velden am Wörthersee. Jeho největší dominantou je tyrkysové jezero Wörthersee, jedno z nejkrásnějších v celém Rakousku. Relaxujte u vody, vydejte se na túru nebo si užije pořádný bujarý večírek. Rozmanité městečko nabízí něco pro každého. Vyberte si pobyt v letovisku Velden am Wörthersee a užijte si úžasnou dovolenou pod vrcholy Alp.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Městečko Velden am Wörthersee najdete na jihu Rakouska, ve slunných Korutanech. Spolu s populárními letovisky, Krumpendorf a Pörtschach, lemuje Velden severní pobřeží jezera Wörthersee, jednoho z největších v zemi.

Odvezte si z dovolené ve Veldenu nezapomenutelné zážitky

V severní části jezera to během léta opravdu žije. Na své si přijdou všichni, kdo si během dlouhých letních nocí rádi zajdou na pořádnou party. Stejně dobře se tu však pobavíte i během dne. Hlavní promenáda je domovem útulných kaváren, skvělých restaurací a několika butiků. Až se nabažíte ruchu města, vydejte se na jižní pobřeží do Gurktalských Alp a pohoří Karawanken.

Teplota vody jezera Wörthersee dosahuje v létě až 28°C. Tyrkysová voda je tak v létě mekkou odpočinku a vodních sportů – windsurfingu, vodního lyžování, plachtění i veslování. Koho neláká skotačení ve vodě, najde zábavu v okolí.

Túry, cyklovýlety, golf nebo návštěva hradů či zámků? Možností, jak si užít volný čas na maximum je několik. Pokud si nedovedete představit dovolenou bez pohybu, vydejte se na Slow Trail Römerschlucht, půjčte si kolo nebo projděte pěšky okolní přírodní parky.

Pro rodiny s dětmi bude skvělým zážitkem návštěva zámku Rosegg s přilehlou zoologickou zahradou a obřím bludištěm. V zimě oceníte skvělé příležitosti k lyžování v Korutanech i za hranicemi ve Slovinsku.

Tip: Spoustu ubytovacích zařízení nabízí slevovou kartu Wörthersee Card, která vám pomůže s objevováním malebného regionu Wörthersee. S kartou získáte vstup zdarma na vybrané atrakce, lodní dopravu či lanovky a také slevy na túry s průvodci a vodní sporty.