Dovolená v Tučepi

Oblíbené letovisko Tučepi leží zhruba uprostřed turisticky oblíbené Makarské riviéry. Městečko je sevřené mezi dlouhou oblázkovou pláž na straně jedné a majestátní masivy pohoří Biokovo na straně druhé. Díky tomu si letní dovolenou v Tučepi užijí jak milovníci koupání a slunění, tak vyznavači turistiky.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Čisté moře i vysoké hory na jednom místě

V případě Tučepi nemusíte řešit dilema, jestli se na letní dovolenou vydat raději na hory, nebo k moři. Tady na vás totiž čeká obojí! Letovisko se táhne podél Jadranské magistrály, zatímco jej z jedné strany lemuje dlouhá oblázková pláž a z druhé strany jej svírají impozantní vrcholy pohoří Biokovo. Tučepi je tak ideální destinací pro všechny, kdo se k moři těší na koupání a slunění, ovšem pobyt si rádi zpestří túrou v horách.

Díky pozvolnému vstupu do moře a modernímu zázemí je Tučepi skvělou destinací také pro rodiny s dětmi. Podél pobřeží vede dlouhá promenáda Lungo Mare, po které je možné dojít až do většího města Makarska anebo směrem na jih do vedlejšího letoviska Podgora.

Pestré možnosti aktivit a vyžití

Dovolenou v Tučepi můžete klidně strávit vodními radovánkami a odpočinkem na pláži, ovšem zároveň budete mít bohaté možnosti výletů a vyžití:

  • Žádný turista by neměl vynechat výšlap v pohoří Biokovo, kde můžete zdolat i nejvyšší chorvatskou horu Sveti Jure (1 764 m n. m.). Nedaleko vjezdu do přírodního parku se nachází skleněný chodník neboli Skywalk Biokovo, ze kterého uvidíte nezapomenutelné výhledy na Makarskou riviéru a Jaderské moře s ostrovy.
  • Centrem oblasti je větší letovisko Makarska, které nabízí pěkné pláže a palmovou promenádu. Najdete tu ovšem i přístav, ze kterého pravidelně vyplouvají lodě na nedaleký ostrov Brač.
  • Parádní koupání zažijete i v dalších letoviscích riviéry. Vydejte se například na oblíbenou pláž Punta Rata, jejíž severní konec zdobí ikonický kámen Brela. Jedná se o nejmenší jadranský ostrov porostlý bujnou vegetací, který je symbolem celé oblasti a patří k nejvíce fotogenickým místům v celém Chorvatsku.
  • Město Omiš ležící 42 km od Tučepi nabízí pestrou paletu možností aktivního trávení dovolené. Nádherný kaňon řeky Cetiny si zde můžete sjet na raftu či kajaku, pro ještě větší dobrodruhy je tu více než 2 km dlouhá dráha zip line.