Ostrov Brač

Brač ve Střední Dalmácii je se svou rozlohou 396 km² třetím největším ostrovem Jaderského moře. Od pevniny je oddělen Bračským průlivem a z druhé strany jej od dalšího krásného ostrova Hvar odděluje Hvarský průliv. Pro svou blízkost k pevnině je Brač oblíbeným cílem jednodenních lodních výletů z měst Makarska a Split.

Na Brači se nachází vůbec nejvyšší vrchol na ostrovech v Jadranu. Je jím Vítova hora (Vidova gora) o výšce 780 m nad mořem. Na ostrově Brač je 22 obcí a osad, z nichž největší je přístavní městečko Supetar. Nejvíc historických památek upomínajících na dávné osídlení ostrova najdete právě v Supetaru. Během procházení v jeho úzkých uličkách narazíte například na středověké kostely, raně křesťanské mozaiky, pozůstatky římských vil a honosná mauzolea šlechtických rodů.

Ostrov nabízí různé typy pláží od těch s jemnými oblázky s pozvolným přístupem do vody přes upravená betonová plata po skalnaté pobřeží. Poblíž letiviska Bol nse nachází snad nejznámější pláž v celém Chorvatsku – Zlatni rat. Pláž o délce 630 m má ikonický tvar jakéhosi trojúhelníkového rohu (podle nějž také dostala svůj název) a je tvořena drobnými oblázky. Mořské proudy si s nimi každý den pohrávají, a tak se tvar této pláže průběžně mění.

Pokud preferujete aktivní dovolenou, je zde pro vás rozvětvená síť turistických stezek. Oblíbená je třeba cesta olivovými háji Maslinovi put o délce 6 km nebo Stezka Dolcevita (také 6 km) vedoucí malebnými městečky Donji Humac a Dračevica, kde můžete ochutnat vynikající místní vína, olivy a další speciality.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:Střední Dalmácie

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet