Omiš

Omiš je malebné starodávné město ležící u ústí řeky Cetiny do Jaderského moře. Toto klidné letovisko se nachází přesně mezi Splitem a Makarskou riviérou. Kromě řeky vytváří dokonalou kulisu velmi strmé vápencové skály, které se zvedají přímo nad městečkem.

Dlouhé a zajímavé dějiny Omiše na vás budou dýchat na každém kroku. Kromě řady historických budov a kostelů najdete v Omiši i upomínky na slavnou pirátskou minulost tohoto města. Na skalách nad městem se vypínají hned dvě pevnosti, které nabízejí krásný výhled na moře i protilehlý ostrov Brač.

Řeka Cetina přináší na pobřeží nánosy písku, a tak je Omiš jedním z mála chorvatských míst s přírodními písečnými plážemi. Vstup do vody je zde pozvolný, což ocení zejména rodiny s dětmi. Kromě klasických vodních sportů si zde můžete vyzkoušet rafting na řece Cetině, který je skvělým adrenalinovým zpestřením dovolené u moře. Během plavby se pokocháte nádherným kaňonem sevřeným mezi okolní vysoké skály. Kromě raftu lze řeku sjet také na kajacích, kanoích či vorech.

Oblast je ideální také pro horolezectví a vysokohorskou turistiku. Ke zdolání vybízejí vrcholy Dinara, Mosor a Babnjaca.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:Střední Dalmácie

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet