Dovolená v Tolminu

Malebné městečko Tolmin leží v pohádkovém údolí řeky Soči, hned u Triglavského národního parku. Návštěvníky láká na pohodovou atmosféru a především krásnou okolní krajinu, která během celého roku zve k nejrůznějším výletům a vodním sportům. Vyberte si pobyt v Tolminu a užijte si dovolenou uprostřed netknuté přírody.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?



Údolíčko táhnoucí se kolem nejkrásnější řeky ve Slovinsku, které se příznačně přezdívá smaragdová kráska, je velkým lákadlem pro všechny, kdo si chtějí odpočinout v kouzelné krajině, rádi objevují přírodu a milují vodní sporty nebo pěší turistiku.

Údolí řeky Soči se nachází v západní části Julských Alp, rozléhá se u Triglavského národního parku, známém jako nejkrásnější část země. A právě na okraji tohoto zeleného skvostu leží vesnička Tolmin.

Odvezte si z Tolminu ty nejkrásnější zážitky

  • Triglavský národní park skrývá několik přírodních klenotů – soutěsky, které vypadají jako z jiného světa, majestátní vodopády, voňavé husté lesy. Parkem se táhne síť nejrůznějších tras, které zvládnou začátečníci, rodiny s dětmi, najdou se tu však i stezky pro vysokohorskou turistiku. Při procházkách územím rozhodně zavítejte k vodopádu Savica či soutěsce Vintgar.

  • V nejnižším bodě parku, kousek od střediska Tolmin, leží soutěska Tolminska korita. Soutěskami vede turistická trasa, kterou vás provede tyrkysová voda. Cestou narazíte na krásné vápencové stěny s nejrůznějšími útvary, jako je například medvědí hlava.

  • Řeka Soča je mezi vodáky oblíbená pro svou krásu, ale i divokost. Rafting na smaragdové vodě je nezapomenutelný zážitek.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.