Šoproň: Tipy na výlet a zajímavá místa

Šoproň je nejbohatším a zároveň nejromantičtějším městem v Maďarsku. Pyšní se kompletně zachovalým vnitřním středověkým jádrem s hradbami, gotickými domy, kostely, dvěma synagogami a kláštery. Nezapomenutelný výhled na město se naskytne z Požární věže ze 13. století, ze které je za dobré viditelnosti vidět i na okolní Lőverské vrchy či dokonce až na rakouské Alpy. Mezi nejkrásnější historické památky patří radnice na náměstí Fő tér, kterému dominuje morový sloup. Kromě nádherných historických domů je Šoproň vyhlášena červeným vínem Kékfrankos (Modrá frankovka), jejímž hroznům se na okolních kopcích mimořádně daří již od dob Keltů.

Šoproňské lesy Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Čtvrť Lövér na kraji **Šoproně** je obklopená zalesněnými kopci, ideálními pro **krátké procházky i delší túry**. Čistý vzduch, ticho a klid, stromy všude kolem vás, i tak je možné strávit den na vaší dovolené. V lesích naleznete i **naučné stezky, vyhlídkové věže, pikniková stanoviště** a další atrakce, nudit se tedy při procházce rozhodně nebudete.
Více informací

Město Šoproň Nejoblíbenější výlet v lokalitě

**Šoproň** je jedno z **nejmalebnějších středověkých měst Maďarska**. Dýchá historií, leží na úpatí **pohoří Lővér** jen pár kilometrů od jezera **Fertő** (nebo také **Neziderské jezero** či **Neusiedler See**) a hranic s Rakouskem. Šoproni se přezdívá Barokní perla Maďarska a také „nejvěrnější město“, jelikož se po první světové válce v referendu rozhodla pro připojení k Maďarsku a ne k bohatšímu sousednímu Rakousku. **Množství historických památek a rozsáhlé sousední lesy** jsou ideální kombinací a dělají z Šoproně tu nejlepší možnou lokalitu pro pohodovou dovolenou. V jeho okolí se navíc pěstuje **červené i bílé víno**, ochutnávky vás tedy neminou. ###Co nevynechat při návštěvě Šoproně? - **Samotný střed města**, kolem něhož vede krásná okružní třída - **Požární věž**, 60metrovou směsici různých druhů architektury, které dala základ původní římská brána - Ulička **új utca**, které se dříve říkalo **Židovská ulice**; nacházejí se v ní jedny z největších židovských gotických staveb v Evropě, a to **Stará a Nová synagoga** - **Náměstí Fo tér**, kde se původně nacházelo římské Fórum - Ochutnávku **červených vín**, zejména odrůd **kékfrankos a merlot**, která se vyznačují tím, že jsou nakyslá a plná tříslovin - Krásnou přírodu v **oblasti Fertő**, která je od roku 2001 součástí **Světového dědictví UNESCO**.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 5 tipů

Šoproň: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK