Dovolená ve městě Schladming

Malebné městečko Schladming leží v údolí 4 hor, v jedné z nejúžasnějších lyžařských oblastí Rakouska, Schladming-Dachstein. Dovolenou si zde ale užijete i v létě, kdy hory Schladmingské Taury spolu s masivem Dachstein nabízí nespočet túr, při kterých se můžete kochat majestátní krajinou, kterou zdobí horská jezera, vodopády a fotogenické soutěsky.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Schladming se nachází se v rekreačním regionu Schladming-Dachstein, město je známé zejména jako středisko zimních sportů, avšak i v létě nabízí mnoho vyžití a možností rekreace. Schladmingské Taury jsou nejoblíbenější částí Nízkých Taur, toulkami narazíte na horská jezera, plesa, soutěsky i vodopády

Největšími lákadly jsou kromě dechberoucí přírody právě lyžařská střediska. Lyžařská oblast Schladming-Dachstein patří mezi nejlepší v Rakousku. Nachází se zde několik skiareálů a pro návštěvníky je k dispozici 184 kilometrů profesionálně upravených sjezdovek, 514 kilometrů běžkařských tratí a 7 snowboardových parků.

Zahájení lyžařské sezony je skutečně velkolepou událostí, při které nechybí světové hvězdy. V minulosti na zahajovací akci vystoupil například nizozemský dj Martin Garrix a letos zde vystoupí zpěvák Robbie Williams.

Tipy na místa, která byste ve Schladmingu měli navštívit

  • Dachstein: Nejvyšší hora stejnojmenného horského masivu a zároveň nejvyšší hora Štýrska a Dolních Rakous nabízí velké množství horolezeckých tras, ale i ferraty. Velké oblibě se těší například ferrata Dachstein Westgrat .

  • *Erlebnisbad Schladming: Návštěva místního aquaparku se bude líbit dětem, ale i dospělým. Menší si mohou užívat na tobogánech, zatímco dospělí budou odpočívat v sauně. Během zimní sezóny si tu můžete kromě vodních radovánek i zabruslit na přilehlém kluzišti.

  • Vlněný svět, steiner1888: Nahlédněte do tajemství 120leté výrobní tradice těch nejluxusnějších látek, ze kterých vyrábí Louis Vuitton, Burberry nebo Gucci.

  • Městské muzeum: Zájemci o historii mohou navštívit muzeum věnované historii města Schladming, ve kterém se- mimo jiné, dozví zajímavé informace o místních tradicích.

  • Vodopády Kleiner a Großer Riesachfall: Vodopády se nachází přibližně 10 kilometrů od Schladmingu a najdete je na tematické stezce Wilde Wasser (Divoká voda).

Náš tip: Po dni stráveném turistikou není nic lepšího, než si odpočinout ve vířivce nebo sauně. Sáhněte po některém z wellness balíčků a užijte si procházky krásnou rakouskou přírodou spolu s prvotřídním odpočinkem. Na vaší dovolené nám záleží, proto se do hotelů vydáváme osobně, abychom ověřili kvalitu nabízených služeb. Nabídku námi ověřených pobytů naleznete zde.