Poznaň: Tipy na výlet a zajímavá místa

Muzeum croissantůNejoblíbenější výlet v lokalitě

Křehké croissanty si většina lidí spojuje s Francií, málokdo však ví, že slavné Svatomartinské croissanty jsou již více než 150 let symbolem polské Poznaně. O jejich historii a tradici vypráví poznaňské Muzeum croissantů, které najdete hned na hlavním náměstí (vchod je z vedlejší ulice Klasztorna 23).

V muzeu, které je umístěné do renesanční budovy s překrásným výhledem do centra, nakouknete pod pokličku výroby tradiční sladkosti s bílou makovou náplní a samozřejmě ji tu také ochutnáte. Speciální atrakcí je Croissantová historie Poznaně, první a jediná animace s croissanty na světě.

Více informací

Bazilika svatého Petra a Pavla v PoznaniNejoblíbenější výlet v lokalitě

Na Tumském ostrově v Poznani se k nebi tyčí katedrála sv. Petra a Pavla, jeden z nejstarších a nejkrásnějších kostelů v celém Polsku. Stojí tu již od roku 968 a do současné gotické podoby byla přestavěna během 14. až 15. století. Po 2. světové válce musela být rekonstruována, protože byla podobně jako mnohé další poznaňské budovy poničena při bombardování.

Elegantní katedrála se dvěma štíhlými věžemi krásně pasuje do přilehlé zeleně a je tak skvělým místem na procházku. Ať už patříte mezi věřící či nikoliv, nezapomeňte navštívit i vnitřek katedrály, který rozhodně stojí za to! Prohlédnete si tu nádherná vitrážová okna, 13 přepychových kaplí, gotický oltář a podzemí s pochovanými polskými panovníky, jako je Boleslav Chrabrý.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem4 tipů

Poznaň: Tipy na výlet

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet