Dovolená v Karlovacké župě

Nádherné pobřeží Jadranu je sice největším chorvatským lákadlem, ovšem co nabídnout má i vnitrozemí. Karlovacká župa se rozkládá v povodí řeky Kupy jižně od Záhřebu. Tato vnitrozemní oblast vás nadchne přírodním i kulturním bohatstvím. Vyberte si pobyt v Karlovacké župě nedaleko Plitvických jezer a poznejte trochu jiné Chorvatsko.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Karlováckou župu najdete jižně od Záhřebu v chorvatském vnitrozemí. Koupání u moře vás tu sice nečeká, na vaši návštěvu tu však čeká hned několik cenných historických památek a zejména krásná příroda. Objevte hlavní město Karlovac, prohlédněte si Plitvická jezera nebo zavítejte do sladkovodního akvária.

Vyrazte do Karlovácké župy za dechberoucí krásou Plitvických jezer

Nejpůsobivějším lákadlem regionu jsou jednoznačně Plitvická jezera. Toto obdivuhodné dílo přírody si získá vaše srdce. Fascinující soustava 16 smaragdových jezer propojených vodopády a vodními kaskádami si hoví mezi skalami ve svěží zeleni. Na procházkám mezi jezery a při plavbě parníkem po největším jezeře Kozjak se budete moci kochat dechberoucími scenériemi.

Vodní říše v Národní parku Plitvická jezera však není tím jediným, co vám pobyt v Karlovácké župě přinese. Oblíbenou atrakcí je také malebná vesnička Slunj Rastoke, kterou proslavily nádherné vodopády řinoucí se ze skalisek nad řekou. Za poznáním chorvatské fauny se vydejte do akvária Aquatika, ve kterém si prohlédnete sladkovodní ryby a dozvíte se spoustu zajímavostí. Fanouškům historie se zase bude líbit hrad Dubovac nebo pevnost Ozalj.

Kulturním střediskem oblasti je město Karlovec, ve kterém můžete navštívit renesanční historické centrum. Čeká vás tu spousta památek, jako zámek Zaprešič, františkánský klášter, Draškovicův palác a další zajímavé budovy.