Dovolená v jižní Dalmácii

Objevte jižní cíp Chorvatského pobřeží, kterému vévodí město Dubrovník. Poznáte historická města, dopřejete si zasloužený relax u průzračného moře a ochutnáte regionální víno. Vyberte si jedinečný pobyt v jižní Dalmácii a odpočiňte si od všedních starostí.

Načítám nabídky...


Jižní Dalmácie je správnou volbou pro všechny milovníky bezstarostné dovolené u moře. Koupání u průzračného Jadranského moře si zpestříte výlety za historií i přírodou v blízkosti pobřeží. Užijete si tak jedinečně pestrý pobyt s vůní pomerančů a romantickými západy slunce.

Dovolená v jižní Dalmácii láká na moře, víno i historii

Největším lákadlem celého chorvatského pobřeží je příjemné koupání v moři. Ani jeho nejjižnější část není výjimkou a nabídne vám spoustu rozmanitých pláží. Na to své si přijdou milovníci rozlehlých písečných pláží, i ti, kteří dávají přednost oblázkům. Členitost pobřeží přináší možnosti koupání v klidných zátokách bez davů, nechybí však ani luxusní pláže se vším všudy nedaleko turistických letovisek. Za parádní koupáním se vydejte třeba na poloostrov Pelješac nebo do Konavle.

Pokud byste některé místo při návštěvě jižní Dalmácie neměli minout, pak je to jednoznačně Dubrovník. Tuto chorvatskou perlu proslavila její bohatá historie, kterou připomíná mnoho zdejších památek. Město se řadí mezi nejcennější památkové komplexy celé jižní Evropy a není tak divu, že se jeho historické centrum stalo součástí seznamu UNESCO. Prohlédnete si tu mohutné hradby, pevnosti a kostely a nasajete kouzelnou atmosféru úzkých uliček.

V jižní Dalmácii vás čeká nekonečně zážitků. Vyplujte lodičkou na některý z ostrůvků s parádními plážemi, proplujte říční kanály Neretvy nebo navštivte nejstarší botanickou zahradu v Chorvatsku, která se na nachází v Trstenu. Za zmínku stojí i svěží příroda v okolí Dubrovníku, a tak neváhejte a vydejte se sem na výlet.