Využijte slevový kód ONADNES a získejte slevu 7 % na všechny pobyty! Více informací najdete zde.

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Dalmácie: Tipy na výlet a zajímavá místa

Sýrárna Gligora Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Každý milovník dobrého jídla by měl během návštěvy chorvatského ostrova Pag ochutnat znamenitý Paški sir (Pažský sýr). Tato delikatesa bývá označována za nejlepší chorvatský sýr a mnohé prestižní gastronomické žebříčky jej řadí k 10 nejlepším sýrům celého světa. Paški sir se vyrábí z mléka ovcí, které se pasou na loukách a kamenitých svazích po celém ostrově a narazit na ně můžete opravdu všude. Produkci sýra se na Pagu věnuje spousta rodin a farem. Tím nejznámějším je beze sporu světově známá sýrárna Gligora.

V malebné obci Kolan můžete navštívit jak její obchůdek, tak nahlédnout pod pokličku výrobního procesu během exkurze v provozu sýrárny. Kromě tradičního Paškiho siru produkuje Gligora mnoho dalších druhů sýrů od klasických až po nevšední dobroty, které jinde neochutnáte.

Otevírací doba:

  • denně (mimo neděli) od 10:00 do 16:00 hodin
  • komentované prohlídky sýrárny začínají vždy v 11:00 a 13:00 hodin.
Více informací

Ostrov Pag Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Ostrov Pag je jedním z nejvyhledávanějších turistických oblastí Chorvatska. A není se čemu divit – své návštěvníky láká na průzračné moře plné života, romantické pláže, atrakce a sportovní vyžití pro děti i dospělé a v neposlední řadě také na vynikající gastronomii.

Tento velice slunný ostrov (slunce zde svítí 280 dní v roce) je jedním z mála míst na Jadranu, které kromě tradičních oblázkových nabízí i krásné písečné pláže. Jemný písek najdete na plážích v letoviscích Stará Novalja, Potočnica a Povljana (její východní část). V severovýchodní části ostrova se v zátoce Zrće nachází stejnojmenná oblázková pláž, která je světově známým místem noční zábavy.

Díky bohatému podmořskému životu patří k oblíbeným aktivitám na Pagu šnorchlování a potápění. Vidět můžete kraby, ježovky, mořské sasanky i červené hvězdice. Dovolenou na Pagu si dále můžete zpestřit třeba prohlídkou staletých olivovníků u vesnice Lun, návštěvou výrobny a prodejny vyhlášeného pažského sýru v Kolanu nebo výletem do historického města Pag.

Populární jsou také lodní výlety na okolní ostrovy. Z letoviska Mandre vyplouvají lodě na ostrovy Olib a Silba. Součástí je i oběd a zastávky na koupání. Dále je možné se z Mandre vydat na kratší půldenní výlet na ostrůvky Maun a Škrda.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 18 tipů

Dalmácie: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty