Brno: Tipy na výlet a zajímavá místa

Nejvýznamější památkou druhého největší města České republiky je světově unikátní funkcionalistický skvost – Vila Tugendhat. Památka zapsaná na Seznam světového kulturního dědictví je zpřístupněna coby památník moderní architektury. Přímo v centru Brna se nachází hrad Špilberk, který je domimentou města. Vyhledávaným místem je Brněnská přehrada s travnatými plážemi a mnoha možnostmi sportovního vyžití a lodní dopravou, která vás sveze k dalšímu brněnskému hradu Veveří. Moderního ducha Brna vyjadřuje šestimetrový černý orloj na Náměstí Svobody, který stojí jen kousek od labyrintu středověkých chodeb a sklepů pod Zelným trhem a největší kostnice v Evropě.

Brno Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Brno, neboli Štatl či Oltec, jak říkají městu místní, je moravská metropole světového významu, i přesto si však zachovává skvělou přátelskou atmosféru a přivítá vás něžnou, mateřskou náručí. Ať už toužíte po klidu, kulturních zážitcích či zajímavých památkách, v Brně se vám dostane dost ode všeho. Město žije různými festivaly, je domovem slavných divadelníků i hudebníků, prvotřídních restaurací a hospůdek. V Brně se rozhodně nudit nebudete. **Co nevynechat při návštěvě Brna:** - Hrad Špilberk - Katedrálu sv. Petra a Pavla - Vilu Tugendhat, památku UNESCO - Navštivte také Labyrint pod Zelným trhem, Starou radnici s tzv. brněnským drakem v průchodu a vyhlídkovou věží, Kostnici u sv. Jakuba nebo Hvězdárnu a planetárium Brno. Na své si přijdou i milovníci přírody. Vydejte se k **Brněnské přehradě**, kde je k dispozici několik pláží, sportovišť i půjčovna šlapadel. Nezapomenutelný zážitek si odnesete z plavby výletní lodí, která Vás zaveze třeba až ke **hradu Veveří**. Kousek od přehrady se nachází **brněnská ZOO**.
Více informací

Jižní Morava Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Jižní Morava je regionem mnoha podob. Její **metropolí je Brno**, ale najdete zde také **malé moravské Toskánsko, tajemnou krasovou oblast, světově nejrozsáhlejší parky Lednicko-valtického areálu, vinařskou Pálavu či folklorní Slovácko** - a to ještě ani není všechno. **Co lidé na jižní Moravě navštěvují nejčastěji**: - Aqualand Moravia - Lednicko-valtický areál - ZOO Brno **Co by vám ale rozhodně také nemělo ujít**: - Vila Tugendhat - Moravský kras - Zámek Slavkov u Brna a Mohyla míru - Westernové městečko Boskovice - Zámek Mikulov A mnoho a mnoho dalšího. S dětmi můžete například vyrazit do **pohádkového podzemí ve Znojmě či DinoParku ve Vyškově.** Pokud si ale jedete na jižní Moravu od dětí trochu odpočinout, rozhodně nezapomeňte navštívit **vinné sklepy ve Valticích či v Hustopečích** (a ochutnat proslulou hustopečskou mandlovici).
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 11 tipů

Brno: Tipy na výlet

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Články, které by vás mohly zajímat

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJlepších turistických tras

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJlepších turistických tras

  • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
  • 28. 7. 2020

Našli jsme pro vás 10 nejkrásnějších turistických tras plných výhledů, krásné přírody, zajímavých zákoutí i památek. V seznamu najdete jak snadné trasy pro začátečníky a rodiny s kočárky, tak i pro zkušené horaly. Tak hurá do přírody!

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJpoutavějších kostnic a hrobek

Objevte to NEJ z Česka: 10 NEJpoutavějších kostnic a hrobek

  • OBJEVTE TO NEJ Z ČESKA
  • 2. 7. 2020

Objevte tajemství pradávných hrobek a kostnic v Čechách a na Moravě. Kostnice, kostely a hrobky mají svoje kouzlo a zároveň se dozvíte i něco z historie. České kostnice se pyšní unikátní výzdobou, bývají krásně osvětlené a mívají skvělou akustiku.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK