Bílé Karpaty: Tipy na výlet a zajímavá místa

Území Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty tvoří jedinečná příroda plná nádherných panoramat i kulturních památek a lidové architektury. Místní nejvyšší druhová rozmanitost orchidejí ve střední Evropě byla jedním z důvodů, proč byl region zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO. V létě můžete krásy Bílých Karpat obdivovat při výletech pěšky či ze sedla kola, například po dálkové Beskydsko-karpatské magistrále. K nejznámějším památkám patří větrný mlýn v Kuželově, novogotický zámek Nový Světlov či stavby architekta Dušana Jurkoviče v Luhačovicích. Zimní sporty si užijete v několika lyžařských střediscích i na kvalitních běžeckých trasách.

Čertoryje Nejoblíbenější výlet v lokalitě

V geologickém podloží této části Karpat se střídají různě silné vrstvy dvou či více usazených hornin, nejčastěji pískovců a jílovců. V minulosti si lidé myslela, že je krajina rozryta čerty. Právě odtud pochází název této národní přírodní rezervace - Čertoryje. Sesuvy půdy ale nemají ve skutečnosti na svědomí čerti, ale gravitace a voda Střídají se zde doliny s návršími. Rezervaci proslavil vzácný hmyz, rostliny a louky připomínající anglický park.
Více informací

Žítková a žítkovské bohyně Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pokud vás lákají **místa plná záhad a magie**, zamiřte **do Žítkové**. Ještě donedávna zde žily **ženy nadané léčitelskými a věšteckými schopnostmi**, známé jako **žítkovské bohyně**. Nejvíce se o tomto fenoménu dozvíte **v Muzeu poslední žítkovské bohyně**, které vzniklo chalupě **v osadě Čierné**, kde poslední žítkovská bohyně prožila většinu svého života. Kromě prohlídky se vám zde dostane také zasvěceného výkladu.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 5 tipů

Bílé Karpaty: Tipy na výlet

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK