Bílé Karpaty: Tipy na výlet a zajímavá místa

Území Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty tvoří jedinečná příroda plná nádherných panoramat i kulturních památek a lidové architektury. Místní nejvyšší druhová rozmanitost orchidejí ve střední Evropě byla jedním z důvodů, proč byl region zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO. V létě můžete krásy Bílých Karpat obdivovat při výletech pěšky či ze sedla kola, například po dálkové Beskydsko-karpatské magistrále. K nejznámějším památkám patří větrný mlýn v Kuželově, novogotický zámek Nový Světlov či stavby architekta Dušana Jurkoviče v Luhačovicích. Zimní sporty si užijete v několika lyžařských střediscích i na kvalitních běžeckých trasách.

Běžecké lyžování Bílé KarpatyNejoblíbenější výlet v lokalitě

Bílé Karpaty se nachází na hranici se Slovenskem a běžkařských tras si můžete užít podél obou stran hranice. Ještě před několika lety v tomto pohoří platilo, že si běžkaři prošlapávají stopu sami. Dnes už si ale nadšenci běžeckého lyžování mohou užívat desítky kilometrů upravovaných tratí. Asi nejvíce jich najdete v okolí Nové Lhoty a nejvyšší hory Bílých Kaprat, okolo Velké Javořiny. Tratě za příznivých podmínek objevíte také u Mikulčina vrchu v okolí Brumova-Bylnice a Valašských Klobouků.

Více informací

Lyžování v Bílých KarpatechNejoblíbenější výlet v lokalitě

Rozlohou i výškou menší pohoří Bílé Karpaty najdete hned na česko-slovenské hranici vedle dalších známých českých pohoří Javorníky a Beskydy. Můžete si proto vybrat, zda chcete lyžovat na české, či na slovenské straně. Lyžařských areálů se zde sice nachází méně, to však neznamená, že by zdejší lyžařská střediska neměla být kvalitní. Naopak!

Jaké lyžařské areály zde najdete?

  • Lyžařský areál Mikulčin vrch, tyčící se do výšky 780 m.n.m, se se svými 2 sjezdovkami a 3 vleky řadí mezi jedny z nejoblíbenějších oblastí sjezdového i běžeckého lyžování, školních lyžařských výcviků, zimní turistiky a rekreace všeobecně.
  • Menší lyžařský areál Dubečky v obci Štítná nad Vláří - Popov zase nabídne lyžařům dva moderní vleky v blízkosti středu obce, z toho hlavní o délce 650 m a druhý 300m pro děti a začínající lyžaře.
  • Do Skiareálu Pechancovy lůky se vydejte třeba i za večerním lyžování, čeká zde na vás jedna kvalitní, 400metrová sjezdovka.
  • Za výukou lyžování a snowboardingu se v Bílých Karpatech vydejte do SKI Pozděchov. Tři modré sjezdovky o různých délkách potěší každého začínajícího a mírně pokročilého lyžaře nebo rodinku s dětmi.
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem11 tipů

Bílé Karpaty: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Horském Hotelu Jelenovská *** v Bílých Karpatech

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Horském Hotelu Jelenovská *** v Bílých Karpatech

  • OSOBNĚ OVĚŘENO
  • 7. 10. 2022

Vydejte se spolu se Cindy, členkou našeho Travelking týmu, do Bílých Karpat. Konkrétně do Horského Hotelu Jelenovská ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet