Dovolená v Zakopaném

Místy vypadá jako malebná horská vesnička, avšak jeho živé ulice nabízí velkoměstskou atmosféru. V létě si zde užijete skvělou horskou turistiku, v zimě parádní lyžovačku. Ať už se pro pobyt v Zakopaném rozhodnete kdykoliv, vždy na vás bude čekat mnoho skvělých zážitků.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel má naprosto profesionální a ochotný personál a zároveň se nachází ve výjimečné lokalitě. Krásný výhled na hory vás bude doprovázet po celou dobu pobytu, ať už na komfortním pokoji, v restauraci nebo ve wellness. Pochválit musím také pokrmy podávané během polopenze. Nedaleko leží městečko Zakopane, které je centrem turistiky na polské straně Vysokých Tater. Pobyt jsme si velice užili a doporučujeme jej zejména během podzimu.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Zakopané najdete na úpatí polských Tater, v Podtatranské brázdě. Nejvýše položené město v Polsku má co nabídnout milovníkům turistiky, sportů, folkloru i dobrého jídla. Městečko na první pohled vypadá jako klasická dřevěná víska v horách, nenechte se ale zmást a objevte během dovolené v Zakopaném všechny krásy tohoto jedinečného místa.

Co nesmíte v Zakopaném vynechat

Ty nejlepší restaurace, kavárny a obchody najdete na ulici Krupowki. Při toulkách touto živou čtvrtí určitě ochutnejte tradiční polská jídla nebo světovou kuchyni. Vydáte-li se ulicí směrem od hor, dojdete k proslulému tržišti Gubalówka s řemeslnými výrobky a místními delikatesami.

Zakopané je rovněž vstupní bránou na dva nejvyšší vrcholy Gubalovského pohoří – Gubalówka a Butorowy Wierch. Z obou hor je hezký výhled na městečko i polské Tatry. Cesta nahoru přitom není vůbec složitá, na vrcholy se lze pohodlně svézt lanovkou.

Pokud se budete chtít pokochat pěknou lidovou architekturou, vydejte se do nedaleké vesnice Kościelisko, ve které stojí dřevěné domky. Těm dominuje kostel Panny Marie Čenstochovské z 19. století.