Severní Čechy: Tipy na výlet a zajímavá místa

Na severu Čech najdete Jizerské hory i Krkonoše. Obě pohoří nabízí skvělé vyžařské areály a stovky kilometrů běžeckých tras. V létě se můžete krásami přírody kochat při výletech pěšky i na kole po mnoha turistických trasách. Vystoupat můžete například na nejvyšší horu Česka Sněžku nebo navštívit některý z mnoha hradů a zřícenin, například Kost či Trosky nebo zámek Jezeří. Najdete zde také Národní park České Švýcarsko s jedinečnými skalními městy, hlubokými roklemi a strmými útesy, který byl prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Najdete zde také mnoho historickách či lázeňských měst jako Teplice, Louny nebo Děčín.

Singltrek pod Smrkem Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Síť stezek Singltrek pod Smrkem nabízí trasy v celkové délce přes 80 kilometrů ve čtyřech stupních obtížnosti, díky čemuž jsou tratě vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro zkušené terénní cyklisty. Nástupní místo se nachází v Novém Městě pod Smrkem. Pokud nemáte vlastní kolo, můžete využít zdejší půjčovnu. Vstupné se nevybírá a trať je otevřena celoročně, uzavřená bývá jen výjimečně a to z důvodu těžby dřeva nebo přírodních kalamit.
Více informací

Krkonošský národní park Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Jeden z našich nejkrásnějších národních parků byl vyhlášen 17. května 1963. **Nekonečné možnosti pěší i cykloturistiky** uspokojí jak zdatné sportovce, krájející svými pohorami kilometry jako máslo, tak i každého, kdo touží po klidné procházce nádhernou krkonošskou přírodou. Bohatý kulturní život místních středisek nabídne odpočinek vašim nohám a zaměstná vaši hlavu. Tak jako tak, Krkonoše jsou ideálním místem pro výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívejte si chvíle klidu i zábavy. **Největší lákadla Krkonoš:** - nejvyšší hora České republiky Sněžka - Mumlavský vodopád - Stezka korunami stromů Krkonoše - Nevynechejte ani **Černohorské rašeliniště, Krkonošské muzeum v Jilemnici, procházku k prameni Labe a Labský vodopád.** Mezi nejvýznamnější obce Krkonoš patří Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. **V Janských lázních si můžete užít procházky po místní kolonádě nebo se vyvézt kabinovou lanovou na vrchol Černé hory. V Harrachově navštivte muzeum skla a ve Špindlerově Mlýně zamiřte za relaxací do aquaparku**.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 112 tipů

Severní Čechy: Tipy na výlet

Adršpach
Adršpašské skály
Adršpašské vodopády
Ajeto Art Glass Museum
Aquapark Špindlerův Mlýn
Areál Mladé Buky
Bikepark Rokytnice
Bobová dráha Špindlerův Mlýn
Broumov
Broumovské stěny
Běžkování u Adršpašsko-teplických skal
Dinopark Szklarska Poręba

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK