Dovolená v Pécsi

Středomořská atmosféra ve střední Evropě? Ano, je to možné! V maďarském městě Pécs (Pětikostelí) vás vezme na prohlídku netypické architektury a zvláštních připomínek historie. Když se k tomu přidá ještě autentická atmosféra, perfektní dovolená je na světě!

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Atmosféra s nádechem Středomoří vás čeká v maďarském městě Pécs. V tomto naprosto unikátním městě s českým názvem Pětikostelí máte šanci poznat hned několik kultur na jednom místě. Mísí se tu prvky antiky, křesťanství, islámu i židovství, a tak by jeden možná ani neuhodl, že se nachází v Maďarsku, ve střední Evropě.

Pobyt v Pécsi slibuje rozmanitou dovolenou s mnoha kulturními zážitky

Velkolepá Pécs se od většiny Maďarska odlišuje zvláštní středomořskou atmosférou, která je cítit na každém kroku. Slunné svahy pohoří Mecsek, vůně levandule, fíkovníky a starobylé stavby vytvářejí netypický ráz tohoto slavného města ze seznamu UNESCO. V nitru města najdete památky z různých historických epoch. Objevte třeba katedrálu sv. Petra na náměstí Dóm tér, mešitu paši Gazi Kásima z dob turecké okupace nebo bývalou synagogu, která je smutnou připomínkou tragické minulosti pécských Židů.

V okolí objevíte i několik přírodních zajímavostí a turistických atrakcí. Navštivte třeba jeskyni Abaligeti Barlang, observatoř Zselici Csillagpark nebo zábavní park Mecsextrém Park. Ať už na dovolenou do těchto maďarských končin vyrazíte **s celou rodinou, nebo v páru, zábavu si tu najdete vždy.

*Náš tip: Vybírejte z osobně ověřených pobytů, ať máte jistotu parádní dovolené**, na které vám nebude nic chybět.