Dovolená u Balatonu ve Fonyódu

Rekreační středisko Fonyód najdete na jižním břehu jezera Balaton. Nad městečkem se tyčí vrcholky hor, které spolu s vodou a dlouhými plážemi tvoří krásné panorama. V létě se samozřejmě nabízí koupání a vodní sporty, avšak letovisko má své kouzlo i v zimě, kdy se jezero promění v obří kluziště a krajina nabídne nevídanou podívanou. Vyberte si pobyt ve městě Fonyód a nechte se okouzlit jeho pohodovou atmosférou.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Letovisko Fonyód je snadno dostupné, cesta autem z Brna vám zabere něco málo přes 4 hodiny. Díky poloze na Balatonu má skvělé spojení i s Budapeští, někteří si jeho návštěvou zpříjemňují cestu do Zadaru.

Fonyód nabízí něco pro každého, dovolenou si zde užijí páry, rodiny s dětmi i milovníci aktivní dovolené. V okolí se nachází mnoho lázní poskytujících nejrůznější léčebné procedury, ale i zábavu pro pro malé návštěvníky. Pokud byste si však chtěli užívat wellness přímo ve svém ubytování, omrkněte naši nabídku lázeňských pobytů.

Zajímavé turistické cíle ve Fonyódu a okolí

Fonyód se pyšní krásným písečným břehem se skvělým zázemím, pevností z 15. století a také vlastním přístavem, ze kterého vyplouvají lodě na protější břeh, do vinařské oblasti Badacsony.

Lovci hezkých výhledů a západů slunce, zbystřete! V městečku stojí na kopci Sípos stejnojmenná vyhlídka, k níž vede příjemná lesní cesta. Vychutnejte si nezapomenutelný výhled na vlny jezera.

Přibližně hodinu jízdy autem od Fonyódu leží městečko Tapolca, které se pyšní velmi oblíbenou atrakcí, krásnou jezerní jeskyní. Téměř 340 metrů dlouhý systém vápencových jeskyní je průjezdný loďkou po podzemním jezeře. Kromě toho zde můžete vidět majestátní krápníky, potápěčskou místnost i netopýry.

Nespočet zážitků nabízí také samotný Balaton, který je největším jezerem střední Evropy a přezdívá se mu Maďarské moře. Jeho okolí lemuje několik lázní, například Keszthely nebo Hevíz.