Dovolená v Burgenlandu

Hned za českými hranicemi se rozprostírá malý prosluněný ráj, spolková země Burgenland. Nemůže se sice pochlubit majestátními horami, zato se pyšní krásným Neziderským jezerem a malebnou krajinou s tím nejlepším vínem. Vyberte si pobyt v Burgenlandu a užijte kvalitně strávený čas s vašimi blízkými.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Nejvýchodnější a třetí nejmenší spolková země Rakouska leží podél hranice s Maďarskem. V této prosluněné části země panuje naprostá pohoda. Možná je to tím, že patří mezi nejslunnější oblasti v zemi, možná tím, že tu mají krásnou krajinou posetou vinicemi.

Víno, voda, pohoda. Burgenland je oázou klidu

Největší oblibě se mezi návštěvníky těší severní část Burgenlandu. Nachází se zde Neziderské jezero, o které se Rakousko děli s Maďarskem. Jezero a jeho okolí nabízí nespočet možností trávení volného času. Na své si tak přijdou ti, kdo si rádi poleží u vody, ale i milovníci vodních sportů. Velmi populární je například kitesurfing i klidnější paddleboarding. Okolí jezera je lemováno hezkými trasami vhodnými pro cyklovýlety či příjemné procházky.

Hned u jezera leží srdce Burgenlandu, městečko Eisenstadt, v němž stojí Esterháziho palác, největší atrakce města. Stavbu obklopuje nádherná anglická zahrada. Za návštěvu stojí rovněž historické centrum, která vás vezme na cestu zpátky v čase.

Ze severu se přesuneme do středu Burgenlandu, prosluněné oblasti plné vinic a skvělého vína. Lahodné víno ale není jediným, čím se může oblast pochlubit. Na své si přijdou fanoušci historie i rodiny s dětmi. Vydejte se na hrad Lockenhaus, zříceninu Landsee nebo na renesanční zámek Lackenbach.

V jižním Burgenlandu se bude líbit zejména gurmánům, kteří si pochutnají na tradiční gastronomii. Ta je ovlivněna německou, maďarskou i chorvatskou kuchyní. Tato část země je také proslulá luxusními hotely.

Náš tip: Po dni stráveném turistikou není nic lepšího než si odpočinout ve vířivce nebo sauně. Sáhněte po některém z wellness balíčků a užijte si procházky krásnou rakouskou přírodou či městy spolu s prvotřídním odpočinkem. Na vaší dovolené nám záleží, proto se do hotelů vydáváme osobně, abychom ověřili kvalitu nabízených služeb. Nabídku námi ověřených pobytů naleznete zde.