Dovolená v letovisku Balatonfenyves

Pobyt v maďarském letovisku Balatonfenyves se bude líbit všem, kdo si chtějí užít poklidnou dovolenou bez davů turistů. Přestože městečko na pobřeží Balatonu nabírá díky své poloze na atraktivitě, stále patří mezi ta místa, kde si na rozdíl od přeplněných letních středisek užijete klid a pohodu. Vydejte se se svými blízkými do letoviska Balatonfenyves a užijte si pohodovou dovolenou na jihozápadním cípu Balatonu.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Návštěva letoviska Balatonfenyves může být skvělým zpestřením vaší cesty do Slovinska či Chorvatska, jelikož se nachází přibližně v půli trasy. Avšak i v Balatonfenyves si lze užít plnohodnotnou rodinnou dovolenou.

Maďarské letovisko Balatonfenyves leží u největšího jezera ve střední Evropě, Balatonu a láká zejména ty, kteří si chtějí užít pohodový a klidný pobyt u vody. Díky své poloze na jihozápadní straně jezera se může pochlubit krásnými borovicovými lesy, které městečku propůjčují i trochu divokosti.

Láká vás aktivní odpočinek nebo relaxace na klidné pláži? V letovisku Balatonfenyves si užijete obojí

Během horkých letních dnů můžete navštívit hned několik pláží. Velké oblibě se těší třeba písečná pláž Nagy Strand Balatonfenyves s pozvolným vstupem do vody. V jejím okolí si přijdou na své ti, kdo preferují aktivní odpočinek nebo rodiny s malými dětmi.

Populární je též pláž Csalogány, která v roce 2023 získala ocenění Modrá vlajka. Pláž lemuje několik stromů, ale i dětská hřiště pro malé i větší návštěvníky. Také se může pochlubit skvělým zázemím s umývárnami, převlékárnami a bistry.

Dalším oblíbeným lákadlem je úzkokolejka, postavena v meziválečném období, která spojuje letovisko Balatonfenyves s městečkem Somogyszentpál. A pokud patříte mezi milovníky přírody, vydejte se do přírodní rezervace Fehérvízi-láp. Projít ji můžete pěšky nebo ji poznejte ze sedla kola. Cestou uvidíte krásné scenérie a bažiny, které obývá mnoho druhů ptáků.