Wellness pobyty v Lądek-Zdrój

Toužíte po nerušeném lázeňském odpočinku bez davů turistů? Pak vám doporučujeme zamířit na wellness pobyt do Polska! Městečko Lądek-Zdrój s mnohasetletou lázeňskou tradicí leží pouhých 40 km od hranic s Českem. Na zdraví hostů mají blahodárné účinky léčivé termální prameny stejně jako poklidná lázeňská atmosféra a špičková kvalita služeb. Když k tomu přičteme odpočinek v hotelové sauně, vířivce či bazénu, dokonalý wellness pobyt v Lądek-Zdrój je na světě!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Praděd Thamm je hotel s dlouhou a zajímavou historií, ale zároveň zrekonstruovanými a moderními pokoji a interiéry. Pokoj je vybaven vším, co během pobytu můžete potřebovat. Nechybí ani wellness centrum k odpočinku, nás nejvíce nadchla vířivka a relaxační zóna. Jsou zde 2 restaurace, bar, rumotéka a bowling. Nudit se tedy rozhodně nebudete. Určitě doporučuji vyzkoušet degustaci rumů. Snídaně byly klasické, ale večeře naprosto fantastické - všechna jídla, která nám byla naservírována byla vynikající. Z výletů doporučuji blízkou Poštovní štolu a rašeliniště Rejvíz.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si vybrali, protože jsme chtěli vidět Krakov, a stálo to za to. Po příchodu na pokoj nás překvapila jeho velikost – byl obrovský, a přitom útulný. Snídaně byly parádní, bohaté a na výběr bylo snad ze všeho, co člověka napadne. Večeře byly taková klasika, která uspokojí každého – jak výběrem, tak chutí i velikostí porcí. Co určitě stojí za to v Krakově vidět je hrad Wawel, a pak Solný důl Wieliczka. Město nás velice překvapilo, všechno bylo krásné a čisté. Za tři dny jsme v Krakově zdaleka nestihli všechno, a určitě se sem ještě vrátíme.”

Michal Šoffa
Michal Šoffa
Obchodní tým


Do Polska na wellness? Ano!

Úchvatné historické památky ve styrobylých městech a přírodní krásy nejsou zdaleka to jediné, co Polsko svým návštěvníkům nabízí. V posledních letech míří do Polska stále více vyznavačů lázeňského odpočinku a není se čemu divit. Kombinace prostředí malebných historických měst, čisté okolní přírody, léčivé síly termálních pramenů a poklidné atmosféry bez davů turistů činí z Polska výjimečnou destinaci v rámci celé Evropy. Nebojte se za odpočinkem vyrazit netradičním směrem a rozhodně nebudete litovat!

Za odpočinkem do Lądek-Zdrój

Lázně Lądek-Zdrój (česky Landek) byly založeny již v roce 1680, a jedná se tak o jedno z nejstarších lázeňských měst v rámci celé Evropy. Ačkoliv leží na svazích Zlatých hor, namísto zlata jsou bohatstvím tohoto regionu termální prameny nasycené radioaktivním plynem. K léčbě se využívají více než 750 let a pouze jeden ze sedmi přístupných pramenů v Lądek-Zdrój byl vyvrtán uměle.

Centrem lázeňského dění je Přírodně léčebný ústav Wojciech postavený na konci 18. století podle vzoru tureckých lázní. V budově pod kopulí se dnes nachází kulatý mramorový bazén využívaný k léčebným koupelím. Okolo jsou umístěny pracovny pro lázeňské procedury s mramorovými vanami z 19. století. V prvním poschodí se nachází pitná hala a v boční časti objektu můžete shlédnout trvalou výstavu věnovanou historii lądeckého lázeňství.

Pokud si vyberete některý z wellness pobytů v lázních Landek, nebudete za odpočinkem muset ani do centra lázní. Přímo v hotelu budete mít k dispozici saunu, vířivku anebo bazén, kde můžete nerušeně relaxovat.