Víkendové pobyty v Německu

Navštivte naše západní sousedy a objevte, jaké přírodní i kulturní krásy jejich země skrývá. Víkendový pobyt v Německu vám přinese spoustu nových zážitků. Mnoho příležitostí k poznávání i zábavě se přitom nachází nedaleko českých hranic, a tak máte vše na dosah ruky.

Načítám nabídky...


Německo je rozmanitou zemí, která vám může nabídnout vše, na co pomyslíte. Rádi trávíte čas v horách? Nedáte dopustit na historické památky a města, kde to kulturně žije? Milujete klidné procházky u moře? A neumíte si představit dovolenou bez dobrého jídla? Pak je pro vás víkend v Německu tou správnou volbou.

Na víkend do Německa za historií i přírodou

Německo vám v prvé řadě může nabídnout nespočet historických památek. Naplánujte si poznávací víkend v Berlíně a prohlédněte si Braniborskou bránu, Říšský sněm nebo Berlínský dóm. Za tajuplnou historií můžete vyrazit také na hrady a zámky, třeba na bezpochyby nejkrásnějšípohádkový zámek Neuschwanstein. Do minulosti nahlédnete také v jedinečných německých městech, jako jsou Drážďany, Norimberk nebo Heidelberg.

Ačkoliv historie je asi první, co se vám ve spojení s Německem vybaví, vyplatí se zajet sem i za přírodními zajímavostmi. Německo patří mezi země s největším procentem přírodně chráněného území. Celkově se náš západní soused pyšní 16 národními parky.

Nejblíže českým hranicím se rozprostírá národní park Bavorský les. Díky cyklostezkám i turistickým trasám vedoucích skrze malebnou krajinu jde o ideální místo pro aktivní dovolenou s rodinou. Uprostřed zdejších lesů se ukrývá i proslulá stezka korunami stromů. Německá příroda je vhodná i pro dovolenou se psem.

Kromě hornatých oblastí má Německo i nespočet nádherných jezer a jiných vodních hladin. Na hranicích se Švýcarském a Rakouskem se nachází nejčistší evropské jezero – Bodamské jezero. K návštěvě lákají i jezera Königssee a Obersee v Bavorsku. Zamířit však můžete také k moři, třeba na magický poloostrov Rujána, kde na vás čekají také wellness pobyty.