Dovolená v Segedíně

Vydejte se do města zrodu oblíbeného Segedínského guláše! V maďarském Segedínu vás toho čeká mnohem víc než výtečná gastronomie. Historické památky, skvělé termály a slunce, které tu svítí nejvíce v celé zemi. Tak který pobyt v Segedínu si vyberete?

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Nejslunnější maďarské město vám přinese dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Segedín je domovem krásné architektury, širokých ulic a atmosféry, která místy připomíná Paříž nebo Amsterdam. Pokud si vyberte pobyt v Segedínu, můžete se těšit na objevování památek, koupele v termální vodě a ochutnávání tradičních maďarských dobrot.

Objevte místo zrodu oblíbeného segedínského guláše

Segedín nabízí mnoho lákadel. Milovníky relaxu potěší místní termální lázně nebo místní Aquacentrum s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Abyste si odpočinuli opravdu kvalitně, sáhněte po pobytu s wellness. Na výběr máte z lázeňských pobytů, hotelů s neomezeným wellness nebo s masážemi.

Pokud chcete ochutnat tradiční maďarskou kuchyni, pak je Segedín tou nejlepší volbou. V mnoha restauracích a bistrech okusíte autentickou chuť Maďarska, ale i mezinárodní gastronomie. Kromě proslulého guláše odtud pochází také uherský salám, který je běžnou součástí nabídky uzenin i u nás v Česku. Jeho příběh vám odvypráví Muzeum uherského salámu Pick, které se právě v Segedíně nachází. K jídlu si připijete regionálním vínem a skvělý gastro zážitek je na světě.

Dobré jídlo je sice neodmyslitelnou součástí každé dovolené, skvělé zážitky vás však čekají i jinde než nad talířem. O Segedínu to platí dvojnásob. Ve městě máte šanci si prohlédnout hned několik významných památek. Dominantou je Votivní kostel s krásnou mozaikou Madony, dále Most vzdechů nebo místní radnice.

Berete s sebou na dovolenou děti? Pak je ani sebe nesmíte ochudit o zážitek v segedínské zoo, která patří mezi nejvyhledávanější atrakce ve městě. Není divu, jde o největší zoologickou zahradu v celém Maďarsku a návštěvníci tu mohou pozorovat 200 druhů zvířat z celého světa. **