Dovolená ve městě Radovljica

Nedaleko jezera Bled, v srdci Triglavského národního parku leží malebné horské městečko Radovljica, které neláká pouze na okolní dechberoucí krajinu, ale také na jedno z nejkrásnějších náměstí ve Slovinsku. Pobyt ve městě Radovljica doporučujeme zejména těm, kteří touží po klidu uprostřed přírody.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Grajski Dvor jsem si velice užil. Díky poloze nedaleko starého města jsou snadno dostupná všechna zajímavá místa a podniky městečka Radovljica. Personál byl velmi ochotný. Snídaně ve formě bufetu byly bohaté a tříchodové večeře v nedaleké restauraci byly perfektním zakončením každého dne. Nové wellness je sice menší, ale pro relaxaci po výletech úplně stačí. V pokoji byl dostatek prostoru a k mému pohodlí jsem nic nepostrádal. ”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Chcete objevovat přírodní krásy Slovinska a rušná střediska nejsou nic pro vás? Pak si vyberte pobyt v horském městě Radovljica. Turisty zapomenuté městečko leží blízko mnoha zajímavých atrakcí, takže je skvělým výchozím bodem pro poznávání krajiny Triglavského národního parku.

Hezké přírodní scenérie nejsou však jediné, co si tu můžete vychutnat. Město má bohatou perníkářskou i včelařskou tradici a také se zde každoročně koná čokoládový festival, díky čemuž si vysloužilo přezdívku sladké město.

Tipy na místa v Radovljici, která si nesmíte nechat ujít

  • Co by to bylo za výlet do nejsladšího města Slovinska bez prohlídky muzea včelařství a tradičního perníkářství – Gostilna Lectar. Určitě také navštivte místní kavárny a cukrárny, ze kterých si můžete odvézt lahodné suvenýry v podobě čokolády. Radovljica je považována za hlavní město čokolády v zemi, dokonce se zde každoročně koná čokoládový festival. Více informací o konání akce naleznete na oficiálních stránkách města.

  • Radovljica se pyšní jedním z nejpěknějších center. Historické náměstí Linhartov trg zdobí rozmanité starobylé stavby, ty nejstarší pochází z 16. století. Za návštěvu stojí rovněž kostel sv. Petra.

  • Nejpopulárnější atrakcí je samozřejmě jezero Bled, ke kterému z města dojedete autem za 15 minut. Ať už k němu vyrazíte v kteroukoli roční dobu, vždy na vás čeká spoustu skvělých zážitků. Během letní sezóny se nabízí nejrůznější vodní radovánky, vysokohorská turistika nebo jízda na kole. Okolí je protkáno rozličnými trasami, každý si tak přijde na své. Podhůří Julských Alp, které se rozléhají podél Bledu, je domovem mnoha skvělých lyžařských středisek lákajících na skvělé podmínky pro všelijaké zimní sporty.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.