Dovolená v Pule

Nechte se okouzlit přímořskou atmosférou chorvatské Istrie. Pláže oceněné Modrou vlajkou, antické památky a nekonečně turistického vyžití – Pula vám přinese vše, co od letní dovolené očekáváte. Vypravte se s námi objevit krásy Jadranského pobřeží, stačí si jen vybrat jeden z pobytů v romantické Pule. Tak který to bude?

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.Toužíte po bezstarostné dovolené u moře? Chorvatská Pula vás naláká na báječné pláže, výbornou středomořskou kuchyni a nezapomenutelný půvab zdejší architektury, jejíž největší ozdobou je Arena neboli Římský amfiteátr. Tak na nic nečekejte a vypravte se poznat perlu Istrie.

Antické památky, nejlepší pláže a čisté moře –⁠ to je pobyt v Pule

Pula vás překvapí svým šarmem. Toto unikátní město kombinuje starobylou antickou architekturu s moderním turistickým vyžitím. Toto významné přístavní město potěší každého, kdo chce strávit letní dovolenou u vody a užít příjemné večery s osvěžujícím drinkem nebo sklenkou vína.

Nechte se zklákat na místní pláže, které nejčastěji bývají oblázkové nebo skalnaté. Můžete se uvelebit v tiché zátoce daleko od davů nebo si vybrat pláže s bohatým turistickým zázemím. Prvotřídní relax vás čeká na plážích oceněných Modrou vlajkou, jako je Ambrela, Brioni a Histria. I ostatní pláže však slibují perfektní relax u moře, zkuste třeba pláže Havajka, Stoja nebo Pješčana Uvala.

Ve městě určitě neminete jeden z nejzachovalejších římských amfiteátrů na světě, kterému Chorvaté neřeknou jinak než Arena. Tento unikát pochází z 1. století. Dříve hostil gladiátorské zápasy, dnes se v něm konají různé festivaly a kulturní akce a v jeho podzemí se ukrývá muzeum o historii zpracování olivovníků s exponáty ze starého Říma. Kromě toho tu najdete i byzantskou kapli, Eufraziovu baziliku nebo františkánský kostel s muzeem.