Dovolená v Pule

Nechte se okouzlit přímořskou atmosférou chorvatské Istrie. Pláže oceněné Modrou vlajkou, antické památky a nekonečně turistického vyžití – město Pula nabízí všechny ingredience dokonalé letní dovolené. Vypravte se objevit krásy Jadranského pobřeží, stačí si jen vybrat některý z pobytů v romantické Pule. Tak který to bude?

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Toužíte po bezstarostné dovolené u moře? Starobylé chorvatské město Pula vás naláká na báječné pláže, výbornou středomořskou kuchyni a nezapomenutelný půvab zdejší architektury, jejíž největší ozdobou je Arena neboli Římský amfiteátr. Tak na nic nečekejte a vypravte se poznat perlu Istrie.

Antické památky, nejlepší pláže a čisté moře –⁠ to je pobyt v Pule

Pula vás překvapí svým šarmem a unikátní kombinací starobylé antické architektury s moderním turistickým vyžitím. Toto významné přístavní město potěší každého, kdo chce strávit letní dovolenou u vody a užít příjemné večery s osvěžujícím drinkem nebo sklenkou vína.

Nechte se zlákat na místní pláže, které nejčastěji bývají oblázkové nebo skalnaté. Záleží jen na vás, jestli se uvelebíte v tiché zátoce daleko od davů, nebo si vyberete pláže s moderním turistickým zázemím. Parádní koupání na vás čeká na plážích oceněných Modrou vlajkou, jako je Ambrela, Brioni a Histria. I ostatní pláže však slibují perfektní relax u moře, zkuste třeba pláže Havajka, Stoja nebo Pješčana Uvala. Díky pozvolnému vstupu do moře je istrijské pobřeží ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Ve městě určitě neminete jeden z nejzachovalejších římských amfiteátrů na světě, kterému Chorvati neřeknou jinak než Arena. Tento architektonický skvost pochází z 1. století. Dříve hostil gladiátorské zápasy, dnes se v něm konají různé festivaly a kulturní akce, zatímco v jeho podzemí se ukrývá muzeum o historii zpracování olivovníků s exponáty ze starého Říma. Kromě toho se Pula pyšní i dalšími památkami, jako je vítězný oblouk rodiny Sergiů, Augustův chrám či komplex podzemních chodeb Zerostrasse.

Vybíráte letní dovolenou u moře na poslední chvíli? Pak mrkněte na naši nabídku [last minute pobytů v Chorvatsku](https://travelking.cz/vse?chorvatsko=ano&last-minute=ano) za extra výhodné ceny.