Dovolená v Přímořsko-gorskokotarská župě

Sníte o bezstarostných chvílích letní pohody? Spoustu příjemných momentů prožijete v Přímořsko-gorskokotarské župě na severu Chorvatska. Tato populární oblast nabízí jedinečnou kombinaci báječného koupání, bohaté historie a dobrodružství v přírodě. Vyberte si pobyt v Přímořsko-gorskokotarské župě a objevte skryté krásy Rijeky, ostrova Krk nebo letoviska Mali Lošinj.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Město Rijeka, ostrovy Krk a Rab nebo Národní park Risnjak, tyto populární turistické lokality mají jedno společné – spadají pod Přímořsko-gorskokatarskou župu. Tento rozmanitý region tak může výletníkům nabídnout jak krásnou přírodu, tak živá letoviska se spoustou památek.

Příroda i historie, relax i zábava – pobyt v Přímořsko-gorskokotarské župě slibuje pestré zážitky

Kdo by si neužíval odpočinek na pláži s výhledem na moře plné plachetniček? Přímořsko-gorskokotarská župa je jako stvořená pro letní chvíle pohody. Křišťálově čistý Jadran lemují krásné písečné a oblázkové pláže s turistickým zázemím na dosah. Mezi populární pláže v této oblasti patří třeba Stara Baska, Lubenice nebo Lopar.

Až se pokocháte tyrkysovým mořem, vydejte se za poznáním místní kultury a tradic. Objevte známé historické památky, třeba v hlavním městě Župy – Rijece. Zdolejte dlouhé schodiště na hrad Trsat, ze kterého se za odměnu pokocháte překrásným výhledem na město a nekonečné moře, nebo se projděte po hlavní promenádě Korzo.

Zajímavé připomínky minulosti vás vyhlížejí také ve městě Krk nebo Rab. Okouzlí vás místní středověká architektura, městské brány a romantické kostely. Zklamaní nebudete ani tehdy, dáváte-li přednost tichu přírody před ruchem města. Navštivte třeba Národní park Risnjak, který je protkaný horskými stezkami s nepřekonatelnými výhledy.