Dopřejte si parádní pobyt třeba s celou rodinou v polské metropoli. V Aparthotelu Pergamin *** vám nebude nic chybět. Těšte se na pohodlné moderní pokoje v příjemných barvách i bohaté snídaně. Velkou výhodou je, že hotel stojí přímo v centru města.

O ubytování

Aparthotel Pergamin nabízí pohodlné ubytování v historickém centru města Krakov , které je součástí Seznamu UNESCO. Vydejte se na příjemnou procházku po slavných krakovských památkách. Přes okružní park Planty (250 m) se dostanete na Hlavní náměstí (600 m) s radniční věží a kamennou tržnicí Sukiennice. Nad řekou Vislou se tyčí nejznámější místní dominanta: hrad Wawel (2 km), kolem kterého se dostanete až do starobylé židovské čtvrti Kaziměř (2 km). V Krakově najdete mnoho vynikajících kaváren, cukráren a čokoládoven. V prosinci se Hlavní náměstí promění v adventní městečko, kde se konají jedny z nejkrásnějších vánočních trhů celé Evropy. Během svého pobytu se můžete vydat na výlet k dalším dvěma polským památkám UNESCO. Navštivte královské solné doly Wieliczka a Bochnia (16 km) a ti otrlejší i koncentrační tábor Osvětim (70 km).

Kde budete spát?

Čeká na vás ubytování ve světlém dvoulůžkovém pokoji. Výzdoba v bílé, bronzové a béžové barvě umožňuje hostům dokonalý relax a uvolnění. Cihlové zdi dodávají celému uspořádání jedinečný charakter, který v kombinaci s moderním vybavením vytváří originální a hezké prostředí. V pokoji bude k vašemu naprostému komfortu k dispozici kromě velké pohodlné postele také klimatizace, LCD televize, WiFi připojení, trezor, telefon a vlastní koupelna se sprchou, fénem a kosmetickým setem. Nechybí ani skříň, minibar, set pro přípravu čaje a kávy či posezení se stolkem.

Na čem si pochutnáte?

Energii na celý den načerpáte na bohatých bufetových snídaních podávaných v hotelové jídelně.

Aparthotel Pergamin ***

Ul. Dluga 26 , Kraków
Polsko

+48 12 630 91 65

pergamin@premium-hotels.pl

Check In
od 14:00
Check Out
do 12:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček povolen za poplatek 25 zł/noc či 6 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Minibar

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,9 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
2,5 km

Tipy na výlet

Krakov Tip na výlet

K Praze, Paříži a dalším evropským turistickým metropolím můžeme směle přiřadit i Krakov. Ačkoliv se nejedná o hlavní město Polska, jde určitě o město v Polsku kulturně nejvýznamnější. Poloha na řece Visle, množství zajímavých památek, ale i romantická atmosféra se stylovými kavárnami a restauracemi dělá z Krakova zajímavý cíl několikadenního výletu.

Co nevynechat při návštěvě Krakova?

  • hrad Wawel
  • Rynek Glówny neboli Hlavní náměstí s historickou tržnicí Sukiennice
  • solné doly Wieliczka
  • Za návštěvu stojí i Radniční věž, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, židovská čtvrť Kazimierz a Podzemí Rynku.

Nejenom děti potěší procházka po místní ZOO a návštěva Dračí jeskyně, která se nachází na kopci Wawel. Do Krakova zavítejte určitě i v předvánočním období, kdy se zde konají překrásné adventní trhy.

Více informací
Wawel
Solný důl Wieliczka
Aquapark Krakov