Dovolená v Mnichově

Ačkoliv Oktoberfest neodmyslitelně patří k Mnichovu, metropole nabízí mnohem víc než pivní festival. Mnichov se pyšní bohatou historií, architektonickými skvosty a zajímavými místy, jako je například muzeum vozů BMW nebo Olympiapark. Ať už vás láká historie, noční život nebo nákupy, během dovolené v Mnichově si každý přijde na své.

Načítám nabídky...


Mnichov se nachází kousek za hranicemi. Do města se pohodlně dostanete veřejnou dopravou, ale i autem. Cesta není vůbec dlouhá, pokud pojedete do Mnichova z Brna, počítejte s přibližně 6 hodinami jízdy. Vyrážíte-li z Prahy, pojedete zhruba 4,5 hodiny.

Hlavní město Bavorska najdete v podhůří Alp, na řece Isar. Mnichov je po Berlíně a Hamburku třetím největším městem v Německu a je významným centrem průmyslu, dopravy, kultury i sportu.

Co podniknout v Mnichově?

Skvělým výchozím bodem pro poznávání města je náměstí Marienplatz, které zdobí mnoho historických budov a památek. V jeho centru stojí krásná Rybí kašna a Mariánský sloup, z jehož vrcholku dohlíží na město patronka Bavorska, Panna Marie. Na náměstí najdete hned dvě radnice – starou a novogotickou. V té první sídlí muzeum historických hraček, v druhé zastupitelstvo.

Mnichov je domovem spousty zajímavých muzeí:

  • Obrovské technické Deutsches Museum, které se chlubí množstvím expozic – od astronomie až po vodní dopravu.
  • Muzeum BMW, jenž představí návštěvníkům historii automobilky a unikátní sbírku aut i motocyklů.
  • Německo i Bavorsko má dlouhou a pestrou historii, o níž vypráví Bavarian National Museum (Bavorské národní muzeum).
  • Milujete-li moderní umění, zavítejte do muzea Brandhorstových.
  • K Mnichovu patří i pivo. Vše o hořkém nápoji a pivním festivalu vám prozradí Beer & Oktoberfest Museum.

Fotbaloví fanoušci jistě ví, že ve Mnichově sídlí jeden z nejlepších klubů – FC Bayern Mnichov. Udělejte si radost a zajděte si na zápas do Allianz Areny.

Za návštěvu stojí i Olympiapark, v němž se konaly nechvalně proslulé Letní olympijské hry 1972. Dominantou celého areálu je věž tyčící se do výška 291 metrů, ze které je hezký výhled na město.

Náš tip: Cestujete v páru nebo s dětmi? Omrkněte naše balíčky, které jsme vytvořili speciálně pro rodiny s dětmi a pro ty, kdo si chtějí užít dovolenou ve dvou.