Dovolená v pohoří Mátra

Baví vás pobyty v přírodě? Vyrazte tentokrát objevit kus krásné maďarské krajiny – nejvyšší pohoří Mátra, které se rozkládá nedaleko Egeru. Skrze pohoří se rozbíhají skvělé turistické stezky, které vás provedou skrze skalní vyhlídky, podél horských bystřin i několika historických památek. V zimě zvou svahy k příjemné lyžovačce pro rodiny s dětmi či začátečníky. Vyberte si pobyt v pohoří Mátra a těšte se na aktivní odpočinek v malebné přírodě.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Sástó *** nás okouzlil zejména svou lokalitou v lesíku u vody, blízko pohoří Mátra. Také jsme si moc užili snídaně na terase – výhled na vodu, stromy a zpěv ptáků je zárukou ideálního rána. Pokoj byl prostorný, čistý a poskytl nám příjemné útočiště. Jediné mínus jsou večeře – některá jídla chutnala spíše jako polotovary. Ubytování se bude určitě líbit rodinám s dětmi, v noci je zde opravu klid a v areálu hotelu se nachází spoustu atrakcí, které si vaše ratolesti užijí. ”

Kristýna Krejčí
Kristýna Krejčí
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dovolená v pohoří Mátra nadchne každého milovníka přírody. Krajina nejvyššího maďarského pohoří neoslní nadmořskou výškou, přesto jsou místní kopce v obklopení sáhodlouhých nížin nepřehlédnutelné. Jejich svahy slibují aktivní zábavu v létě i v zimě, a tak se tu bude líbit jak rodinám s dětmi, tak párům, kteří nedají dopustit na klidné túry s romantickými výhledy.

Největší maďarské hory jsou zdrojem aktivní zábavy po celý rok

Maďarsko je proslulé zejména svými luxusními, ale dostupnými termálními lázněmi a krásnou historickou architekturou. Málokoho pak napadne vyrazit do maďarských hor, přitom místní příroda má co nabídnout i náročnějším turistům. Jedním příkladem za všechny je právě pohoří Mátra, které láká na síť turistických tras. Národní „Modrá stezka“ vás dovede až na nejvyšší tuzemskou horu Kékes (1014 m n.m.), z níž je za dobrého počasí zahlédnout i obrysy dalekých Tater.

Mezi další oblíbené cíle patří údolí Csörgö patak s horskou říčkou, hora Galya-tető nebo kostel Három falu temploma. Na svých toulkách si užijete překrásné výhledy na zvlněnou krajinu, která je obzvlášť nádherná během zlaté hodinky. V zimě pak pohorky vyměníte za lyže a sjedete svahy třeba v lyžařském centru Mátraszentistván.

Až se vám bude chtít vyrazit z přírody do města, nebudete to mít daleko do lázní Eger. Pokud toužíte po odpočinku, vyberte si tu wellness pobyt s vířivkou, saunou a vínem. Najdete tu termální lázně se šesti bazény a spoustou atrakcí pro malé i velké návštěvníky.