Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Mátra: Tipy na výlet a zajímavá místa

Hora Kékes Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Hora Kékes v pohoří Mátra je s výškou 1014 m n. m. nejvyšším vrcholem Maďarska a zároveň jediným maďarským vrcholem, který přesahuje nadmořskou výšku 1000 m. Typické poznávací znamení je televizní věž na jejím vrcholu. Hora Kékes je turisty velmi oblíbená, vede sem i silnice, po níž sem dojedete i autobusem. To však nedoporučujeme – využijte jednu z několika turistických tras, které vedou chráněným územím Mátra, a narazíte na opravdu neporušenou přírodu. V zimě se zde můžete vydat za lyžováním, a užít si tak Maďarsko úplně jinak, než je většina turistů zvyklá.

40metrová televizní věž funguje také jako rozhledna, na niž se můžete vydat po schodech nebo dokonce výtahem. Za hezkého počasí dohlédnete až na Vysoké Tatry.

Více informací

Pevnost Benevár Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Zřícenina hradu Benevár, která je dnes běžně přístupná návštěvníkům, je při návštěvě pohoří Mátrafüred skvělým cílem. Na místě sice najdete pouze ruiny, ale i tak má místo své osobité kouzlo. Předpokládá se, že byl hrad postaven na konci 12. století na skalnatém útesu mezi potoky Kalló a Csatorna. Napovídají tomu mince Bély III., které byly nalezeny ve vrstvách stavby. Odhaduje se, že hrad byl vylidněn na konci 15. století. Pozůstatky bývalého paláce našli archeologové společně s cisternou.

Kudy k pevnosti?

V Mátrafüred, Parádi u. je možné zaparkovat na malém parkovišti a odtud je již snadné k hradu dojít pěšky. Cesta je dlouhá cca 1–1,1 km.

Otevírací doba: Vždy

Vstupné: Zdarma

Více informací

Mátra: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty